Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan gyogyithatnam meg...

Hogyan gyogyithatnam meg gyorsabban a térdem?

Figyelt kérdés

Még márciusban keresztszalag szakadasom volt amire azt hittem hogy meggyógyult mert már nem fájt de ugrottam egy nagyobbat és most rándulasom van ami miatt szintén merevitőt kell hordanom. Nincs rá valami praktika hogy gyorsabban gyógyuljon? Csak azért mert itt a nyár és nem szeretnék itthon ülni...

előre is köszi :)



2015. jún. 24. 04:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen traumak lassan gyogyulnak es sok nyugalom, pihentetes kell hozza. Persze a gyogyulas elejen a tunetek megszunnek (enyhulnek), de ilyenkor meg nem szabad terhelni, mert minden azonnal visszafordul. Az en terdserulesem nagyjabol 2 ev utan lett teljesen rendben, egy vallserulesem evek ota nem javul (orvos is csak annyit tudott mondani: tanuljak meg vele elni) es vegul, az infarktusom is elkiser most mar egesz eletemben.


Szoval szerintem probalj meg lenyugodni es ne kapjon el a vakacio szele. Pihentesd sokat a labad es csak lassan, fokozatosan probald meg "ujrainditani a rendszert". Nem kell otthon ulnod, de az urgandozas helyett egyelore elegedj meg egy kis setaval.

2015. jún. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztos hogy meggyógyult? Ha teljesen elszakadt azt bizony csak műtéttel lehet helyrehozni?

Egyébként valoban pihentesd sokat és ha sportolsz mindenkepp viseli a terdrogzitot.! Az sokat segit :)

Amugy nyugi az én nyári szünetem se jobb :D még 6 hétig mankoznom kell a terdműtétem utan.

18/L

2015. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A keresztszalag szakadás nem gyógyul magától, ha teljes szakadás volt.. ha részleges, akkor viszont megkell erősíteni a combot annyira,hogy ne a szalag terhelődjön, úgymond átvegye a combizmod a "helyét". Nekem volt részleges és teljes szakadásom is.. a tavalyi nyaramból elég sok ráment.. gyógytorna és combizom erősítés rá a "praktika"!!! De az se árt,ha látja egy orvos! :)

Ha tudok még valamiben segíteni, írj nyugodtan üzenetet! :)

17/L

2015. jún. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!