Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » GIpsz levetele utan normalis...

GIpsz levetele utan normalis a fajdalom?

Figyelt kérdés
Szoval csuklotoresem volt es 4 hetre gipszbe tettek. Ma vettek le es azota nagyon faj minden egyes mozgas. Ezen kivul kisse meg is van dagadva a kezem es nem tudom ugy mozgatni mint regen(mintha nem az en kezem lenne). Mivel enyhithetem a fajdalmat es milyen gyakorlatokat vegezzek hogy hamarabb helyrejojjek?

2015. okt. 5. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Gondold csak el, mikor egész este egy pózban alszol, reggelre mennyire el vagy gémberedve, a csuklódat pedig 4 héten át nem tudtad mozgatni.

Langyos vízben óvatosan mozgasd be, nyomkodj szivacslabdát stb. csak kíméletesen. 2-3 hétig simán eltarthat míg visszaáll a funkció.

2015. okt. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt :)

Nagyjabol mar helyrejott, mondjuk meg nem a regi a mozgastartomany es van egy pici duzzanat a csuklomon.

Sportolni vajon mikor kezdhetek vele?

2015. okt. 18. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen idős vagy, én gyerektraumatológián dolgozom és ott egy elmozdulás nélküli törésre gipszlevétel után még 3-6 hetet szoktak mondani. Ez már a gyerektől is függ és, hogy mit sportol. Ráesni nem érdemes még egy darabig, illetve amíg nincs meg a teljes funkció, addig függeszkedni és ránehezedni sem szabad.
2015. okt. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nos en sulyemelo edzest folytatnam, relativ nagy sullyal es kis ismetlesszammal 20/f
2015. okt. 18. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!