Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Porclágyulás, vagy komolyabb?

Porclágyulás, vagy komolyabb?

Figyelt kérdés

Kb fél éve kezdődött, spinningelés után, hogy menni tudok, viszont a lépcsőn lefelé mintha beakadna a bal térdemben valami, és úgy elég sokszor fáj is, futni, és guggolni sem igazán esik jól túl sokáig, sokszor érzem úgy, hogy be vannak gyulladva a térdeim(ezt mind kettőben érzem, hogy gyengék néha és kicsit fájnak.

Viszont az MR csak I. fokú porclágyulást mutatott ki. lehetséges ennek ellenére, hogy a bal térdemben mégis levált a porc, vagy egy darab? (mivel járás közben is érzek egy kis elakadást, mintha valami lenne ott a porc között) de nem mutatja ki a vizsgálat? Egyébként az I. fokú porclágyulás mennyire súlyos/étrend kiegészítőkön és tornán kívül mitől jöhetne helyre hamarabb? érdemes artroszkóppal belenézetni, vagy bízzak az MR-ben és ne műttessem feleslegesen? (24 éves, elég mozgékony lány vagyok)


2015. dec. 15. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem értek a porcgyulladáshoz , nekem leszakadás volt és 2 évig nem is fájt csak akadt hajlításkor, pedig nagy szakadás lett rajta.

Viszont az mr-ben meg lehet bízni teljesen, az orvosban lehet már kevésbé. Biztos van egy gyógyulási ideje.

Pihentesd, kezelgesd és ha kipróbálsz valamilyen porcvitamint(pl: innopharm-tól a Glükozamin plussz) és pár nap után nem fáj akkor porcleválás a gond :(

Amúgy ,ha arthroskop-os műtét lesz , ne hagyd hogy érzéstelenítés nélkül húzzák ki a csövet. Nem feltétlenül lesz benne cső, ha minden oké.

Szóval inkább olyan helyre menj ahol előre közlik, hogy el tudják érzésteleníteni valahogyan. Fagyasztással( maszek műtősnél), vagy injekcióval, még az is ezerszer jobb, szerintem!!!!( másnál láttam milyen)

Ja és a hialuron sav nem hatásos, nem épít porcot, vagy ha igen az gyorsan eltűnik.


Sok sikert, gyógyulást!

2015. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Amúgy kb 3 hónapig szedtem most porcerősítőket/zöld kagylót is kipróbáltam már a végén, de semmi hatása nem volt, vagy még kell talán egy kúrát csinálni, nem tudom. Lehet, hogy azért megnézetem műtéttel, mert az orvos nekem azt mondta mikor megvizsgált, hogy az MR nem mutat ki mindent, és szerinte valószínű, hogy porcleválás.

2015. dec. 16. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!