Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lábujjtörés, kórház legyen...

Lábujjtörés, kórház legyen vagy ne? Tippek miket csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Miért is ne, szerencsémet ismerve szenteste eltörtem a bal lábamon a kislábujj melletti ujjamat, futás közben izomból belerúgtam az ajtóba, azonnal feldagadt négyszeresére, iszonyatos fájdalom azóta is, másik irányba áll az ujjam, kissé elszíneződött, járni se bírok, mozgatni se tudom, ahogy fogdostam recseg-ropog és nincs túl jó tapintása. Volt már nem egy törésem, ez is tuti az, már csak az a kérdés hogy az ünnepekkor bemerészkedjek-e ezzel a kórházba. Olvastam, hogy otthon pihenik ki ezeket, de mivel még rossz irányba is áll az ujjam így nemtudom most bemenjek-e vagy se. Borogatom, fekszek mert mást nem is tudok így csinálni, nagyon fáj és picit idegeskedem hogy mi legyen vele. Előre is köszönöm a segítséget!

#lábujj #kórház #törés #micsodakarácsony
2015. dec. 25. 04:13
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Mindenképp be kell menni, hogy megröntgenezzék és ha kell helyre igazítsák a csontokat, ízületeket,nehogy rosszul forrjon össze. Továbbá véralvadásgátlót is csak ott írhatnak fel, bár lehet erre a kicsinek mondható törésre nem biztos, hogy kell. Elképzelhető ,hogy kapsz valamilyen szorítópólyát a lábadra. Ne aggódj hamar végeznek és mehetsz haza pihenni de mielőbb menj be.
2015. dec. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, mindenképp bemegyek.
2015. dec. 25. 12:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha valóban törés, a borogatás csak árt neki.
2015. dec. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!