Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 50 éves vagyok, egy hónapig...

50 éves vagyok, egy hónapig jártam edzeni, nagyon élveztem, hot iron, kardio, de három hét után éreztem, hogy a derekam fáj, egy alakformáló edzés után, már nem tudtam felkelni a székról. Meddig tart, vagy menjek igy edzeni?

Figyelt kérdés
Ha mozgásban vagyok nappal, nem is fáj, de ha leülök, alig tudok felkelni, és éles fájdalom nyilal a derekamba,amig be nem mozgatom. Lehet, higy edzés alkalmával, rosszul kivitelezett gyakorlattól fájdult meg?
2016. márc. 19. 12:29
 1/3 Hancock22 válasza:
Megfelelő bemelegítés nagyon fontos és gyakorlatok között érdemes lehet nyújtani. A gyakorlatok kivitelezése pedig mindenképpen nagyon fontosak. Illetve a fokozatosság is lényeges. Ne terhelje hirtelen magát.
2016. márc. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,igen, majd óvatosabb leszek:)
2016. márc. 22. 18:36
 3/3 anonim válasza:

Üdvözlőm


Egy rosszul kivitelezett gyakorlat - főleg a hát izomnál, has izomnál - okozhat problémát.

Ugyan úgy az is, ha nincsen nyújtó gyakorlat sor az edzés végén.

Saját tapasztalat /47 évesen/, hogy a lumbágót edzés közben szereztem, mondták: majd kimozgód.

Sérvvel műtöttek kb 3 éve.

Azóta rengeteget nyújtók és külön figyelek a derék izmainak edzésére.

Javasolnák néhány nap pihenést és kemény felületen alvást.

Jelenleg inkább lassú tornát mint edzést.

Ha van aflamin rapidot.



Jobbulást

2016. márc. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!