Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek eltört a farokcson...

Szerintetek eltört a farokcsontom?

Figyelt kérdés

Tegnap elestem görkorival (hanyatt), nagy lendülettel estem fenékre, majd hátra (az egyik csigolyámról le is jött a bőr). Valószínűleg holnap megyek röntgenre. Tudom, hogy nem igazán tudnak vele mit kezdeni, még ha el is tört (mert hát gipszelni nem lehet), de azért érdekel, hogy eltört-e. Külsőleg nem igazán látszik semmi. Vannak tapasztalatok? Ha eltört, mennyi ideig gyógyul, mennyi idő múlva sportolhattatok újra?

Szinte minden pozícióban fáj, sétálni is alig bírok. Aludni sem tudtam, csak pár órát, a többi forgolódással (még az is nehezen megy) telt. Lassú séta megy csak, az is fájdalmakkal és az ülés sem kellemes...

Ti mikor mehettetek újra edzeni? Esetleg testnevelés óra (ott annyira nem aktív, igénybevevő mozgást csinálunk, mint edzésen)?



2016. ápr. 3. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Én gerendarol estem anno fenekre a szőnyeg mellé, farokcsont gerincvelő rázkodást diagnosztizáltak.

Eszembe se jutott hogy ezert szüneteltetni kéne a sportolást ( 13 eves voltam)

Az meg maradt egy életre hogy sokáig nem tudok ugy ülni hogy enyhén hátradőlve, szóval amikor a felsőtest tömegét az a pont tartja

2016. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* én nem emlékszem, hogy másnap is fájt volna, csak a baleset napján alig tudtam menni is
2016. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Uu, az nagyon rossz lehetett.

Én is szoktam gerendázni, de most gondolom azt is szüneteltetnem kell..

Nekem is csak azért jutott eszembe, hogy pihenni kellene, mert járni is alig bírok. Most sok minden összejött, a bokám és a vállam is meg van húzódva.

Én ott helyben alig bírtam felállni és utána egész du. fájt, ma is nagyon fáj. Emiatt gondolom, hogy kellene orvoshoz menni.

2016. ápr. 3. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy orvoshoz kell menni.


A pihentetes szerintem semmit nem ér. De ez csak az én veleményem.talán a hideg.azaz borogatni.

2016. ápr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy ilyen röntgennél mennyire kellene levetkőzni?

Egyébként szerintem törés esetén érdemes pihentetni, annak a csontnak össze is kell forrnia...de ha nem tört el, nem vesztegetném az időmet holmi pihenéssel.

2016. ápr. 3. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!