Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A talpamon nagy vízhólyagból...

A talpamon nagy vízhólyagból fájdalmas piros folt lett. Mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés

nem lyukasztottam ki, mert gondoltam majd elmúlik:/

de most sokkal jobban fáj. Tudtok valami kenőcsöt pl?


2016. máj. 9. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ártana tudni, milyen az a folt. Ha puha (=még van alatta genny, vér), akkor kezdd azzal, hogy kiszúrod végre. Kiszúrás után óvatosan kinyomod belőle a gennyt, leragasztod, ha újra kezdene megdagadni, akkor ezt megismétled, és lehet, hogy simán ettől megnyugszik és helyrejön.


Ha viszont elfertőződött a bőr alatt (ég, meleg, viszket a környéke is), akkor vágd fel hosszában a felesleges bőrt, és fertőtlenítsd le alatta a sebet. Teljesen le is szedheted a bőrt, ha a talpadnak nem gond. Ha így egy nap alatt nem javul, vegyél Tetran kenőcsöt, és kend be azzal.

2016. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát már igazából nem nagyon tudom felvágni, mert lassan egy szinttel van a normális bőrömmel, csak vörös és kezd megkeményedni is:/
2016. máj. 9. 21:30
 3/3 anonim ***** válasza:
kép? mikor keletkezett?
2016. máj. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!