Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valószínűleg törött lábujjal...

Valószínűleg törött lábujjal kell-e sürgősen orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Ma iskolában focizás közben véletlenül összerúgtam egy osztálytársammal, a nagylábujjam sérült. Valószínűleg eltört (korábban volt már sima zúzódásom a lábujjamon, az nem fájt ennyire), viszont ma a helyi rendelőintézetben már nincs röntgen, csak sürgősségire tudnánk menni kórházba, viszont ilyen kis dologgal nem szívesen mennék, plusz sok idő lenne, és csak a szüleim tudnának elvinni. Elég lenne-e holnap reggel elmenni orvoshoz, addig meg pihentetném, borogatnám, kenegetném? Azt hallottam, mást az orvosok se tudnak vele csinálni.

2016. jún. 8. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ráérsz holnapig.

nem mindegy, hogy és hol van törve (ha van), el van-e mozdulva a csontvég... mert bizony van, amivel kell tudniuk csinálni valamit.


ne kenegesd! polcold fel és jegeld.

2016. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Egyébként a borogatás most segített, nagyon picit tudom mozgatni, lehet nem is tört el. Kb. mennyi idő míg nagyjából elmúlik a fájdalom?

2016. jún. 8. 14:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
HA valószinusithető a törés, akkor menjetek el a sürgősségire. Minél előbb kezelik, annál jobb. Egy törésnek a kenegetés kevés. Ha bedagad, belilul, akkor menjetek el a sürgősségire.
2016. jún. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
mennyi idő? ha törés/repedés, akkor napok, akár hetek is kellhetnek.
2016. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ha egy nagyon picit tudom mozgatni, akkor nem tört el?

2016. jún. 8. 15:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha törött ne jegeld, mert csak rosszabb lesz. Dokihoz mindenképp menj el, mert a nagy lábujj "kapaszkodó" ujj, és járás közben nagy hátrányt jelent majd, ha nem tölti be a szerepét.
2016. jún. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A lábujjakat nem gipszelik.

Nekem tavaly tört el lábujjam, nem csináltak vele semmit, pontosan 6 hét alatt gyógyult meg.

Zárt cipőt nem tudsz felvenni, ha eltört, csak nyitottat, papucsot, v szandált, még az a jó, h nyár van.

2016. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!