Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 1 napja meghúzódott a lábam,...

1 napja meghúzódott a lábam, hogy múlhat el gyorsan? (info lent)

Figyelt kérdés

Egy napja kint voltunk a pályán, bemelegítés nélkül beálltam focizni. Mivel lány vagyok, és védőként szoktam játszani, nem rúgtam bele a labdába, de egyszer csak elkezdett feszülni a vádlim hátul. Odamentem a tesi tanárhoz, de tanár bá' inkább a telefonját nyomkodta. Orvoshoz nem mentem el(még).

Mi a különbség szakadás és húzódás között? Ha csak húzódott akkor 2 nap múlva el fog múlni a feszülés? (osztálykiránduláson sokat gyalogolnánk, semmikép sem hagynám ki)

Nyújtsam ki, vagy csak pihentessem? Mennyire terhelhetem? Meleg víz vagy hideg nem befolyásolja? Befáslizásnak van értelme? Valamivel be kenjem?


Köszi előre is, fontos lenne. 14L



2016. jún. 10. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Fontos a bemelegítés az elején és a végén a nyjtás! :) Próbálj sokat nyújtani,esetleg rá eddzeni
2016. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.A szakadas lehet teljes,vagy reszleges.a huzodas a reszleges szakadashoz hasonlo szakadas az izomzatban,csak kissebb.ebbol adodoan TILOS RADOLGOZNI,ES NYUJTANI.

Az egesz napos fekvessel gyogyul a leggyorsabban.nekem sok huzodasom volt,a leggyorsabb az 1het alatt gyogyult meg,a legsulyosabb 1.5honapig tartott.semennyire se terhelheted.szinte mindenhol azt latni,hogy nem szabad meleg vizzel furdeni.gyulladas csokkento krem segithet,a faslirol nem tudok semmit,szerintem ne.jobbulast :)

2016. jún. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja es masold at a kerdesedet a testepites kategoriaban,ott gyakori serules a huzodas,tobbet tudnak segiteni.
2016. jún. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél :D
2016. jún. 11. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!