Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagyon kis zománc tüske a bőr...

Nagyon kis zománc tüske a bőr alatt, mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Lepattogzott edényzománc nagyon-nagyon picike, hegyes darabjai álltak a bőrömbe. Egy kivételével az összeset sikerült kipiszkálni, az azonban olyan mélyen van, hogy házilag lehetetlen eltávolítani. A mérete kb. 0,3*0,1*0,01 mm lehet. Érzem, hogy bent van, ha nyomás éri ott a bőr felületét.

Mi történik, ha nem távolítják el? Begyullad és kilökődik? Ez mennyire hosszú folyamat? Minthogy kémiailag semleges anyag, az immunrendszer valószínűleg nehezen reagál rá.

Vagy lehetséges, hogy betokozódik és örökre ott marad?

Vagy valahogy fel tudja "oldani" és kiüríteni a szervezet? (Ezt mondjuk nem hiszem, minthogy semmilyen létező anyag nem oldja.)


2016. júl. 11. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy begyullad, begennyesedik és akkor már könnyebben kijön, de én tuti kiszedném magamnak, fertőtlenített tűvel kipiszkálnám és bejódoznám, ellenkező esetben lüktetni és fájni fog szerintem.
2016. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Túl mélyen van. Már a tetejét sem tudom elérni számottevő fájdalom nélkül.
2016. júl. 11. 16:54
 3/5 A kérdező kommentje:

Mostanra megdagadt, nyomásra érzékeny, de más nincs, viszont a seb kezd rágyógyulni. Úgyhogy további kérdés, hogyha rágyógyul a seb, akkor hogyan fog kilökődni?


Félek, ha elmegyek a KBA-ra, akkor belém akarnak nyomni fölöslegesen egy tetanuszt meg kirúgnak egy antibiotikummal, és szótagolva kell majd nekik magyarázni, hogy NEM-FER-TŐ-ZÉS, NEM-KELL-GYÓGY-SZER, KI-KELL-MŰ-TE-NI, nem fog lehúzódni a gyulladás, amíg az ott van...

2016. júl. 12. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Sebészetre menj el, ott kiszedik.
2016. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mostanra nagyrészt lement a duzzanat, és tompán érzékeny nyomásra, nem nagyon. Nem értem. Olyan, mintha a teljes gyógyulás felé tartana, de közben bent van a tüske?...
2016. júl. 14. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!