Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tudnek meg csinalni hogy...

Mit tudnek meg csinalni hogy minel elobb begyogyuljon, osszeforrjon? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés
Ma ahogy egy nagyon nehezen kinyithato konzervdobozt kiakartam bontani de egy resznel megakadt. Erosen huztam es megcsuszott az ujjam es a kinzerdoboz felvagta az ujjam nagyon melyen. Rendesen verzett. Most biotron lampazom es van aloe first spraynk azzal f fogom befujni. Mi mast tehetnek meg a mielobbi beforras erdekeben?

2016. júl. 28. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Timsó stift - gyors vérzéscsillapító. gyógyszertárban tudod beszerezni. Ha elállt a vérzés betadinozd és ragaszd le a sebet steril mull-lappal, hogy ne tudjon elfertőződni. Az aloe first spray szintén jó megoldásnak tűnik, bár én azt szoktam alkalmazni az egész Családnak ha baleset történik, amit leírtam (timsó-majd betadine, lekötés).
2016. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt de mar nem verzik. Vagy igy is hasznalhatom?
2016. júl. 28. 12:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyakran bioptron lámpázd, nekem a szám szakadt szét ami miatt össze kellet varni és szépen helyre hozta, nem feltűnő a heg se már :)
2016. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen mar egy lampazom. Felek nehogy osszekeljen varrni.
2016. júl. 28. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha már nem vérzik, akkor a timsó nem kell! Az csak vérzés csillapító! Betadine + steril kötés! Ennyi az egész! Én ennyit szoktam csak ..

Aloe spray-zheted is, vagy lámpázhatod is, mindkettő elősegíti a gyógyulást ( de ártani tuti nem árt egyik sem)

Annyi, hogy ne bebetadinozva és bekötözve tartsd bioptron alá 😉😄

2016. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat!sokat jelent!esetleg annyit meg mondanatok hogy mennyi ido a gyogyulas? Vagy csak hogy ne a friss hus legyen felul
2016. júl. 28. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Huhh, hát azt így látatlanban elég nehéz megtippelni....szervezetfüggő is, kinek milyen gyorsan gyógyulnak a sebei. Plusz az sem mindegy, hogy mennyire mély a seb. Az ujjon lévők sajnos nehezebben gyógyulnak. Arra nem gondoltál, hogy esetleg elmenj vele a sebészetre hogy összevarrják? Mert ha tényleg annyira mély a seb, hogy a friss hús is látszik, akkor lehet, hogy egy életen át ott lesz a nyoma 😩 Nem riogatni akarlak, csak sajnos ez ilyen....bár gondolom, ha annyira mély lenne, akkor továbbra is vérezne....Szóval lámpázd és légy hozzá türelmes, sajnos elég nehezen gyógyuló helyen van, lehet hogy hetekig - hónapokig eltart a teljes regenerálódás így, ha nincs összevarrva...
2016. júl. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mar a verzes regota elallt es hat nem olyan borzalmasan veszes de nem is csak a felso hamretegem serult..regebben volt ilyenem csak a talpamon. Egy kagylovagas. Tavaly nyaron tortent annak mar reg nem laszik a nyoma.
2016. júl. 28. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!