Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltörhetett az ujjam?

Eltörhetett az ujjam?

Figyelt kérdés

Ma véletlenül rávágtam egyet, iszonyatosan fáj (egy nagyon picit vérzett is). Csak egy nagyon picit van feldagadva.

Szerintem ha eltört volna (a legfelső ujjpercem) akkor 3X olyan vastag lenne, mint a másik.

De rettenetesen fáj, ettől eltörhetett?

Menjek el az ügyeletre?



2016. aug. 3. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy eltört, de tedd azt, hideg vizesruházod, tartsd egyenesen az ujjad, ne nagyon mozgasd, ha holnap is ennyire fáj, vagy feldagad, akkor menj vele dokihoz. A legfelső ujjperc alatt a körmös percet érted? Azaz az elsőt? Mert ha az, akkor ha még eltört is lehet azt mondják nem csinálnak vele semmit, mert a törést a körmöd sínben tartja. Fájdalomcsillapítót kell szedi vele és vizesruházni, fáslizni.
2016. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Igen, arra gondoltam.

Annyiból jó lenne, ha elmennék, hogy akkor tennének fel egy normális kötést, és kitisztítanák a sebet.

2016. aug. 3. 17:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, azt nem tennéd rosszul. :) Jó gyógyulást!
2016. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elküldött a sebészetre. :/
2016. aug. 3. 18:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Szokásuk. Ott megnézik, hogy eltört-e, vagy ha szükség van a seb varrására, összevarrják.

Kb. olyan, mint mikor mentem fogorvoshoz fogat húzatni, beutalt a szájsebészetre, ahol kihúzták. :D Érted...

2016. aug. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na, meg sem nézte, ki sem tisztította, elküldött egyből a röntgenbe. :/
2016. aug. 3. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!