Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Részlges bokaszalagszakadással...

Részlges bokaszalagszakadással mankózás?

Figyelt kérdés
Részleges bokaszalagszakadásom volt 1 hét fekvőgipszet követően bokarögzítőt kaptam. Akinek hasonló sérülése volt mivel kezelte a sérült testrészt? Illetve van valakinek tapasztalata arról hogy meddig kell ilyen sérülést követően mankózni?

2016. aug. 18. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia nekem 2x volt. Először egy hét fekvőgipsz és 3 hét járógipsz. Másodszor nem gipszelték be csak bokarögzítő. Eléggé fájt, de kentem Traumel kenőccsel 2 hét alatt rendbetette.
2016. aug. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ket het fekvőgipszem volt es három het járó. Ugyhogy a rögzítővel jol jártál. Arra hogy meddig kell mankozni nincs szabály de szerintem ha faj akkor mankó es ne terheld. Arra hogy mivel kezeltem, hat nekem gipszben volt ugyhogy semmi krémet nem tudtam hasznalni de igazából ami használt az a fekves es a felpolcolas volt, en meg jarogipszben is sokat feküdtem mert fajt.
2016. aug. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, a traumeel kenőcsöt kipróbálom. :)
2016. aug. 20. 16:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A cél, hogy minél hamarabb elhagyja a mankót és visszatérjen a gördítő járás. Részleges bokaszalag-szakadás esetén a gipsz hátráltatja a gyógyulást, így szerencsés, hogy most már csak rögzítője van, de még előrébb lenne, ha gyógytornászhoz fordulna, és a rögzítő helyett, vagy mellett kinezio tape-pel segítenék a boka mozgását, mert a rögzítő miatt nagyon be fog szűkülni a bokamozgás. Izomlazítóval lehet kenni, de a problémát nem fogja megoldani.


Üdvözlettel,

Szabó Klára

gyógytornász

2016. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát.

Mankót most már elhagytam a sérült bokám terhelése még mindig fájdalommal jár rögzítő nélkül. Mozgatása minimálisan megy. Naponta általában kétszer jegelem illetve kenem különböző kenőcsökkel. Két doktorral beszéltem azok közül az egyik nem is ajánlotta a gyógytornát mondván az egyszerűbb mozgatásokat magamtól is el tudom végezni.

Az Ön által ajánlott kinezio tape-et Budapesten hol tudom beszerezni? Esetleg ha konkrét segítséget tud ajánlani a rehabilitációval kapcsolatosan szívesen fogadom.

2016. aug. 23. 21:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!