Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megcsúszott a lábam, elestem,...

Megcsúszott a lábam, elestem, nem tudok ráállni. Röntgen szerint nincs törés. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Vizes gumipadlón megcsúsztam. Volt egy kis spárga.

Ami tünetet érzek, hogy ha ráállok a lábamra megtart. Ha rosszul lépek, akkor viszont megbicsaklik, egyáltalán nem tart meg, elestem. Olyan, mint ha a térdemnél folyton ki akarna jönni a helyéről. Mintha kicsúszna a lábam a helyéről. Ha oldalra fekszem és úgy megemelem, akkor érzem a legjobban, nem tart meg. Nyugalmi helyzetben nem fáj, de ráállni egyáltalán nem tudok. Még mozgatni is tudom, nem fáj, ha ráállok, akkor sem fáj, csak tompán, de mint ha a térdem ki akarna jönni a helyéről.


Voltam orvosnál (balesetin), de nagyon semmit nem mondott, eltörve nincs, megröntgenezték. Nem fogtak bent. Ínszalagszakadás elvileg nincs (az orvos szerint).


Mi lehet ez? Mennyi a gyógyulási idő?



2016. okt. 24. 20:24
 1/9 A kérdező kommentje:
A kórházi váróban próbaképp ráálltam a lábamra, léptem is 1-2-őt, majd megbicsaklott (mintha a térdem kijött volna a helyéről), el is estem, pedig kapaszkodtam. :(
2016. okt. 24. 21:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Rándulás, húzódás, gyógyulási idő 2-6 hét. Ha nem jobb vissza kell menni a traumára.
2016. okt. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már jobb volt, menni is tudtam vele, most viszont vissza jött, tegnap és ma is éreztem ezt, olyan érzés, mintha ki akarna ugrani a helyéről a térdem. :(
2016. nov. 4. 11:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Menj el egy másik orvoshoz is, ha nem tudsz ráállni, ott még mindenképp kéne valamilyen kezelés. Sebészet/traumatológia. Addig menj be a különböző orvosok rendeléseire, amíg az egyik nem javasol valamilyen terápiát.
2016. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 IceFlame válasza:
De ilyen fajta sérülés velem is történt kétszer... egyszer ráesett a betonfal aztán megcsúsztam és ugyan úgy jártam ahogy te elmentünk orvoshoz azt mondta ez (be)zuzódás. nekem első 2 hétben olyan volt mintha eltört volna aztán később tudtam járni egy ideig.(1. sérülés).A másik pedig csak egy papírlap miatt volt csak sokkal rosszabb hisz az még fájt bármilyen helyzetben.(2. sérülés) Szóval csak pihentetni kell és kész :)
2016. nov. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most egy olyan szövődmény alakult ki, hogy az alsó lábszáram fáj, ha sokáig állok rajta (ez alatt pár percet értek). Ha megyek kevésbé fáj, de ha megállok/egy helyben állok, akkor nagyon. Eddig legtöbbet 40 percet tudtam menni, de utána kb. 4-5 óráig fájt, mire enyhült.


Már lassan három hete volt az elesés.

2016. nov. 11. 15:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el valami hozzá értő dokihoz! A legjobb az lenne, ha traumatológiára mennél kórházi ügyeletre. Ott jobban értenek ehhez. Biztos, hogy van valami probléma a lábaddal, mert már kellene tudnod állni rendesen, és ez sem normális, hogy ki akar jönni a térded a helyéről. Lehet be kellene gipszelni pár hétre. Ahány orvos annyi diagnózis. Nekem a balesetiben azt állapították meg, hogy nincs ínszalagszakadásom, és mégis volt. A Merényi Kórház traumatológiáján ezt diagnosztizálták, és mellesleg törést is. Be is gipszelték 5 hétre a lábamat. Ennek már 2 éve, és még mindég fáj.
2016. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az is hozzá tartozik, hogy a negyediken lakunk, lépcsőzni kell, ha sétálni szeretnék. :(

Most már próbálok minden nap lemenni, de nem javul, vagyis alig-alig.

2016. nov. 11. 16:47
 9/9 anonim ***** válasza:
A röntgen nem tudja kimutatni a lágyrészekben létrejött szakadásokat, ahhoz endoszkópos vizsgálat kellene, amikor kis résen át bevezetik az optikai szondát a térdizületbe és megnézik, mi történt benn. Az, hogy ki akar ugrani a térd a helyéről, sajnos előfordulhat szakadás nélkül is, ha a lágyrészek megnyúltak és nem tartják a helyén az izületet. Valóban nem kell terhelni és felpolcolt lábbal kell aludni is. A gyógyulás több hét ugyan, de nálad ez már letelt, tehát valószínűleg mégis csak endoszkópos vizsgálat kellene.
2016. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!