Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A gipszet csak orvos tudja...

A gipszet csak orvos tudja levágni vagy házilag is le lehet vágni valahogy?

Figyelt kérdés

Van olyan, aki leszedte otthon magának? Ha igen, mivel? Hogyan sikerült?


Csak kíváncsiságból kérdezem.



2017. ápr. 7. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Gipszsínem volt, ollóval vágtam le. Nem volt vele problémám később sem.
2017. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Apám is magának szedte le😅 bár ő nem normális.

Sok mindentől függ amúgy mert a sima fehér gipszeket legalábbis apumnak meg anyumnak is a lábán nem volt teljesen körbe gipszelve a gézt elvágta azt viszonylag könnyedén lefeszegette magának apum mert ő nem kért könnyített gipszet(hánehogymá). Viszont anyumnak a járó után könnyített volt(az a szines) azt bizony a dokik is flexel szedik le. Nekem pl mikor a karom e volt törve az a roh*adék orvos belevágott a kezembe. Szóval ha bátor vagy a sufniba a papo leszedi neked😅

2017. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak flex -el NEEEEEEEEEEEEEEE !!

nincs annál veszélyesebb.

Az orvos rezgő vágóval veszi le. Ami a keményet vágja, de a puhát (pl a húsod) nem.

Gipszmesterek szokták is mutatni, hogy a tenyerükbe nyomják a vágót és SEMMI aztán a gipszet meg viszi.

Így orvos, gipszelő esetleg ollóval tudja a bőröd megsérteni de még azzal sem, mert nekik tompa hegyű ollóik vannak.

2017. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
A síngipszből én is vágtam, mert kényelmetlen volt. A rendes gipszet csak úgy lehet hogy a gézt vágod el ahol összeér és lefeszegeted.
2017. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Műanyag gipszet jó erős, éles ollóval.


Azért a gipszmesternek sikerült belevágni a kezembe, amikor formázta a könnyitett gipszet felrakáskor. Előtte mutatta a saját tenyerén hogy nem vág húsba, de nekem mégis úgy belevágott hogy még vérzett is....

2017. ápr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!