Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi az igazság? Porc sérülésre...

Mi az igazság? Porc sérülésre megerősítésre mi kell? glükózamin, kondroitin szulfát, kollagénnel, MSM? Ezek mindegyike fontos? A teblettákból felszívódik, vagy átverés?

Figyelt kérdés

2017. júl. 2. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!A porcok építésére valóban mindegyik fontos.Én természetes glükozamint, kondroitin szulfátot és MSM-et tartalmazó aloe vera italt szoktam inni, mikor úgy érzem, hogy gond van és ez bevált,Már van egy bogyó, ami ezek mellett még kollagént, izületi olajozó hyaluronsvat és biokurkumint is tartalmaz.Jobbulást!
2017. júl. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mit értesz azalatt, hogy bevált? ezek hatásukat nagyon lassan fejti ki, ha egyáltalán kifejtik, mert vitatott, nem?
2017. júl. 3. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia!Ha minőségit fogyasztasz, akkor akár pár héten belül is érezhető a hatása.Ha esetleg érdekel, akkor emailben tudok pár konkrét tapasztalatot is küldeni.Biztosan vannak olyanok akik vitatják a hatásukat, -mint, ahogy sok minden mást is- de én meg sokan mások is tapasztalatból tudjuk, hogy működnek.Azt értem az alatt, hogy bevált,hogy segített, elmúlt a fájdalom.
2017. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hallottál már a placebóról?

és arról, hogy afájdalom vagy a probléma magától is megoldódik egy idő után?

tudod furcsa is lenne, ha valakinek egész életében fájna a térde minden nap, az akkutt problémának hívják, és teljesen természetes, hogy időnként jobban fáj, de a szervezet leküzdi vagy pl. megszokod, szóval ez nem érv, amit mondasz

2017. júl. 3. 22:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Tudom mi a placebó hatás.Ezeket vizsgálatokkal is igazolták, de nem nem kell elhinni.Mindenki szabadon eldöntheti, hogy mit hisz el és mit nem.A lényeg, hogy én tudom és nekem segítenek meg elég sok ismerősnek is.
2017. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Te nem tudod, csak hiszed, ha a tapasztalataidra hagyatkozol. Ha viszont statisztikai vizsgálatokra, akkor ez lett volna a kérdésem lényege, hogy azokat belinkelje, aki ilyeneket tud. Nem hinni akarok, hanem tájékozódni.
2017. júl. 4. 08:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán van korrekt bizonyíték a hatásosságukra, pont ezért táplálékkiegészítők inkább, mint gyógyszerek. Azt ki lehet jelenteni, hogy valószínűleg nem ártanak. Átverésnek nem mondanám, mert az elképzelés nem légből kapott és vannak olyan tesztek, amelyek mutattak ki pozitív hatást.


Én azt mondom, hogy ki kell próbálni, aztán vagy érez valami javulást az ember, vagy nem, bajt nemigen csinál. Világos, hogy ebből messzemenő következtetést levonni, de ha azt látom, hogy a kutya 1-2 héten belül elkezd kicsit sántikálni, ha nem adom neki, akkor adni fogom és nem érdekel, hogy véletlen vagy placebó vagy akármi okozza ezt, meg az se nagyon, hogy vannak, akik szerint hülyeség :)

2017. júl. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*messzemenő következtetést levonni _nem lehet_
2017. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt van például egy pozitív eredménnyel záruló, elvileg korrekt (randomizált, placebó kontrollált kettős vak), közepes (212 fő) mintán végzett klinikai vizsgálat:

[link]

2017. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!