Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet vérmérgezés így? Anyukám...

Lehet vérmérgezés így? Anyukám ujjbegyén átment egy nagyméretű tű és a köröm mellett jött ki?

Figyelt kérdés
Már nem vérzik. Rákent tetránt és ráragasztott egy tapaszt. Van okom aggódni? Azt mondja, nem akart ügyeletre menni és azon imádkozott, hogy kitudja húzni...De nem kellene ilyenkot tetanusz? Mennyi idő múlva lehet tudni, hogy mégis baj van?

2017. júl. 8. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy kell tetanusz.
2017. júl. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor kell tetanusz ha fenn áll az elfertőződés veszélye..

Ha volt benn ügyeleten, akkor nem lehet gond.

2017. júl. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem voltunk bent ügyeleten. Mivel kitudta nagy fájdalom árán húzni.
2017. júl. 8. 19:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy varrásra használt varrótű nem szokott tetanusz baktériumot hordozni, legfeljebb enyhe gennyesedésre lehet számítani, ha meg kellően kimosta a vér a szúrcsatornát, akkor nem igazán vészes a dolog. Nekem egyszer egy díszszilva ág tüskéje törött bele az egyik körmön mellé, ahonnan 1 hét után tudtam kinyomni az időközben elgennyesedett szúrcsatornából az 1 cm-es tövismaradványt. Addig fájt, lüktetett és éjszakánként elaludni is alig tudtam. Semmi egyéb bajom nem lett.
2017. júl. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!