Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan érjem el, hogy begipsze...

Hogyan érjem el, hogy begipszeljék a lábam?

Figyelt kérdés

Tudom, hülyeség. De nem tehetek róla, nagyon szeretném, ha egyszer nekem is gipszben lenne a lábam pár hétig. Mindig irigyeltem azokat, akiket láttam az utcán begipszelt lábbal, vagy a suliban.


Tudom, hogy rossz, meg minden, nem tudom miért, de érdekel nagyon, hogy milyen lehet. Meg mindenki rajzolna a gipszemre :)


Hogy tudnám megcsinálni, hogy eltörjön a bokám vagy valamelyik lábközépcsontom és begipszeljék nekem is a lábam? Vagy egy szalagszakadást?



2017. júl. 10. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gipszeld be magadnak, nem nagy varázslat. Veszel tekercses gézpólyát a patikában, meg gipszet a háztartáso boltban. Egy nagy edénybe beleteszed a gipszport, vizet teszel hozzá, beleáutatatod a gézpólyát és gyorsan betekered a lábadat vele. Aztán megvárod, amíg megköt.


Ha kihülyéskedted magad vele, akkor óvatosan letördeled, levágod magadról.

2017. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Csak semmiképpen ne tekerd szorosra, mert akkor elszorítja a keringést, és hülyéskedés helyett mehetsz amputáltatni az elhalt lábadat. Szóval ésszel.
2017. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Sőt. Gipszpólyát is lehet kapni, csak vízbe kell meríteni és máris lehet tekerni. Azért nem árt az óvatosság, a gipsz a víz hatására igencsak tud melegedni. Nem gondolom kérdező, hogy pár hétig el bírnád viselni.
2017. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utánanézek ennek, ez jó ötlet, nem akarok én bajt magamnak, csak bármilyen hülyeség is, ki szeretném ezt 1x próbálni. Köszi még egyszer :)
2017. júl. 10. 14:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rico-Hartmann mintabolt, ott lehet mindent beszerezni. Vegyél alábélelőt, mert a gipsz a lábhoz ragad.A gipszelést meg a videómegosztókon meg lehet tanulni.

Harisnya-alábélelő- egy tekerés gipsz-gipsz sin (merevítő)-ez jól áttekerve aztán jöhet a sarok. Mindent meg lehet találni.

2017. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fogsz egy jó nagy kalapácsot, és rácsapsz egy erőset a sípcsontodra. Meg van oldva a gond.
2017. júl. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez egy nagyon rossz ötlet, és még adjátok alá a lovat, és ha szoros lesz, akkor olyan károkat okozol, amik lehet visszafordíthatatlanok.... én mantráztam magamnak és mindenkinek a környezetembe hetekig, (mert volt egy fontos alkalom az életembe) hogy oda akkor is elmegyek, ha eltörik a lábam és bumm eltört... magadba ne tegyél kárt... szerintem, és ne kezd el házilag gipszelgetni se magad... de ez csak egy jó tanács! Ha lenézek a lábamra, ami 6 hete tört el, de két hete terhelem, és járni alig bírok, akkor azt tanácsolom: ÖRÜLJ, HOGY TUDSZ JÁRNI!
2017. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sikerült eltörni?
2021. jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!