Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megműtsem a Ganglionomat?

Megműtsem a Ganglionomat?

Figyelt kérdés

Március óta van egy ganglion a jobb nagylábujjam felett.. Nem tűnik vészesnek, kb féldiónyi... Voltam orvosnál azt mondta növesszem még és hogyha zavar, majd megműtik. Nem tudom eldönteni, hogy zavar-e. Az a baj, hogy most nyári szünetem van, még talán meg tudnám műteni úgy, hogy ha jön az egyetem, addigra rendben legyek, csak az a gondom, hogy tartok a műtét utáni lábadozástól, mert elég aktív életmódot folytatok (sport, fesztivál, rock koncertek).. Viszont attól is tartok, hogy ha rosszabbra fordulna a helyzet ősszel, vagy majd a vizsgaidőszakban, akkor még kellemetlenebb lesz, mert nagyon nem szeretnék egyetemről hiányozni.. Főleg, ha valami ZH vagy vizsgával ütközne a műtét és a lábadozás. Ráadásul egymást követő két napban, illetve eddig összesen háromszor rémálmom volt ezzel a Ganglionnal kapcsolatban.. Tanácstalan vagyok, mert nem fáj, alig érzem, de azért egy kicsit igen.. Olyan, mintha megszűnne nagyon lassan, de hónapok óta (március) nem szűnik meg, nem tudom... Ha ez nem volt elég itt van videó is róla, ahol be is mutatom:

https://www.youtube.com/watch?v=9N9P3B9JyHM



2017. aug. 3. 11:49
 1/1 anonim válasza:

Szia, gondolom már nem aktuális a téma, de azért leírom.

Nekem a jobb csuklómon volt ganglion, hosszú évekig, végül úgy döntöttem megműttetem, mert már egyáltalán nem tudtam használni a kezem. Altatásban műtöttek, mert olyan ideges voltam, hogy pattogtam a műtőasztalon, bepánikoltam..

Kötés le, varrat ki, ugyan úgy ott volt a ganglion. 3 év telt el, hatalmas, és most nőtt mellé még egy.. fogalmam nincs mit kezdjek velük, nem szeretnék még egy műtétet, de nem tudom mit kezdjek a helyzettel..

2017. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!