Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez a nyakfájás már sosem fog...

Ez a nyakfájás már sosem fog elmúlni? Veletek történt ilyen, ha igen mennyi idő után múlt el (teljesen)? Milyen kezelést kaptatok?

Figyelt kérdés

Már másodjára történik velem, hogy elfeküdtem a nyakam, vagyis hogy beállt. Mindkét alkalommal reggel felkelés után éreztem. Az első féléve történt, és nem mentem el háziorvoshoz, itthon próbáltam orvosolni, bekentem izomlazító kenőcsökkel, illetve szedtem fájdalomcsillapítót. Azonban éjfélre mérhetetlen fájdalmat éreztem, nem tudtam sehogysem feküdni, sem ülni, ordítottam a fájdalomtól. Bevittek a sürgősségire, ahol infúziót kaptam, illetve sok vizsgálaton estem át, ami nem hiszem, hogy kapcsolódott volna a bajhoz, de mindegy. Kb egy jó 3-4 órát töltöttem ott, mikor hazaértem még mindig fájt a nyakam, de már nem olyan mértékkel, másnap is picit fájt, de annak a napnak a végére már teljesen rendbe jöttem. Azonban múlt hét pénteken újra úgy ébredtem, hogy nagyon fáj, ez alkalommal elmentem a háziorvosomhoz aki felírt nekem egy "miderizone" és "meloxep" tablettát. Ma már hétfő van és még mindig nagyon fáj a nyakam, ha forgatnám a fejemet még mindig nem tudom, a hajamat nem tudom fésülni, mert le vagyok korlátozva így mozgás terén, azonban már nagyon idegesít, hogy 4 nap eltelt és semmi változás, ez most már nem fog változni vagy mi lesz??? Nektek volt ilyen bajotok? Kérlek segítsetek, a ti élményeitekkel, mert nagyon el vagyok keseredve és igen nagy fájdalmak közepette vagyok. Reumatológiára már van időpontom, azonban addig még van vagy 3 hét, és nincs igazán időm erre, hogy ne tudjak mozogni...

20/L


2017. nov. 7. 15:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Kicsit elírtam a napot :'D , ma már kedd van, és 5 napja fáj.*
2017. nov. 7. 16:13
 2/3 anonim válasza:

Nekem nagyon tud fájni a nyakam. Sokáig nem volt rá megoldásom, de most kaptam egy wellpur párnát. Ez egy speciális habbal töltött párna. Ezt teszem a fejem alá, de úgy, hogy a nyakam alatt is legyen.

A legtöbb nyakfájás az izmok görcsös feszüléséből fakad, melyek még alvás közben sem tudnak elernyedni. De, ha alátámasztod egy párnával, akkor jóeséllyel el tudnak lazulni. Próbáld ki egy bármilyen párnával. Valszeg már az is segíteni fog. Nekem ez a wellpur jött be. Így keress rá, hogy "wellpur" sok helyen lehet kapni.

2017. nov. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, már amikor kiírtam a kérdést, beszereztem egy "Dreamolino" párnát, azóta valamennyivel jobb lett a nyakam, na meg a gyógyszerek segítségével, de még mindig van olyan pont, hogy megfájdul a nyakam, ezen a csoda párnán is.
2017. nov. 16. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!