Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bele lehet valahogy jönni a...

Bele lehet valahogy jönni a mankózásba?

Figyelt kérdés
Teljes lábgipszben (fekvő) vagyok és nem nagyon megy. Az is szenvedés amíg a fürdőszobáig kitámolygok így, teljesen beleizzadok. Másnak ez hogy ment?

2018. jan. 9. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak félgipszem volt, de ugyan úgy kellett makózni.

Ráadásul nyaralás alatt törtem el, és nem akartam haza menni. ìgy elsö napra egy egésznapos hajókirnádulást terveztünk, de megálltunk egy helyen, és a kb 200m-es szakaszt az elsö étteremig nem tudtam megtenni. Kegyetlen volt...

AZtán a 8 hét végére már feltudtam egyszerre emelni mindkét lábamat és ott tartani a levegöben... Férjem mondta is, ha most elesek és elöröl kezdjük akkor elválik...


DE nekem nagy szerencsém volt, hogy a legjobb barátnöm gyógytornász, és megtanította a mankó helyes használatát. Azt is, hogyan menjek fel-le lépcsön, hogyan üljek és álljak fel... Hihetetlen, hogy mennyivel jobb lett utánna. 1 hétig még a mankó magasága is rosszul volt beállítva.

2018. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Persze nálam lehet az is baj, hogy a gipszem súlya lehet vagy 10 kiló :D
2018. jan. 9. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Az meg, hogy lehet? Már nem gipszböl öntik a gipszet, ez csak a neve.


Elsö 3 hétre egy félgipszet kaptam, ami azért volt, mert a feldagadás miatt nem lehetett körbe gipszelni. Ezért is volt fontos, hogy ne mozgassam. Aztán pedig könnyitett gipszet raktak fel, ami azért lényegesen könnyebb, de akkor már jobban tudtam mozogni is.

2018. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy később én is kaphatok majd ilyen könnyített gipszet, de ez a mostani még "igazi" gipsz.
2018. jan. 9. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Mankózni nehéz, leírni sem egyszerű. Szóval figyelni kell a mankó magasságára. Aztán nem ugrálni két bottal a kézben hanem lépni mankó letámaszt a test pedig szépen átbillen. A mankókat csak kis távolságra kell előretenni.Először csak lassan amíg megszokod ezt a fajta haladást. Aztán amikor ráérzel már megy gyorsabban még a lépcsőzés is.
2018. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
A barátnőm hetek alatt jött bele, mondjuk neki nem volt a 10 kilós gipsz :( neki minusz egy láb súlya volt...
2018. jan. 19. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 te te te ***** válasza:
mi az hogy felgipsz? azt fekvogipsznek hivjak. es amivel ajrni lehet,, az a konnyitett, akar gipsz, akar muanyag.
2018. febr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!