Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A lazcsillapito jo izomlazra?

Kerdezo0509 kérdése:

A lazcsillapito jo izomlazra?

Figyelt kérdés
Voltam edzeni es belazasodott az izmom:(szerintetek a lazcsillapito hasznal? Mert ez is egyfajta laz.a rubophen jo lesz vagy erosebb kell mint egy cataflam?
2018. jan. 13. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
AZ izomláz majd elmúlik, amúgy arra egy kis cukor használ, nem a fájdalomcsillapító.
2018. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Minoo válasza:

Pontosan nem tudom, hogy elmúlasztja-e a fájdalmat, hiszen az izomláz az izom (mikrosérülések következtében) gyulladt állapotát jelenti.


Viszont itt egy részlet egy cikkből:


"A legtöbb ilyen vény nélkül kapható fájdalomcsillapító egy enzimet gátol. Ez az enzim a ciklo-oxigenáz (amit gyakran csak COX-nak rövidítenek). A COX azonban egy fontos részét képezi annak a komplex folyamatnak, ami az izomépüléshez vezet.


Igazából kutatásokkal sikerült igazolni, hogy a COX enzimet gátló non-steroid gyulladáscsökkentők átlagosan 50%-kal rontották az izomtömeg növekedést."


Most hogy ez mennyire igaz, azt nem tudom, de okkal létezik a "No pain, no gain" mondás :)


Javaslom inkább a masszírozást, vagy a szaunát, ahelyett, hogy felesleges gyógyszerekkel tömöd a tested, de ez személyes vélemény

2018. jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jézusom XDDDDDDDDD JÉZUSOM XDDDDDDD
2018. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ugye tudod, hogy alapjáraton mi a láz?? kijártad te az iskolát?
2018. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!