Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 15 éves vagyok, és szerintem...

15 éves vagyok, és szerintem becsípődött a derekam. Alig tudok menni, állni, ülni minden mozdulta fáj. Mit csináljak hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
2018. febr. 11. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Feküdj le a szőnyegre hanyatt, a lábaidat pedig tedd fel egy székre úgy, hogy derékszögben behajlik combnál is és térdnél is, és a lábfejed és lábszárad a széken nyugszik. Ebben a pozitúrában csak arra koncentrálj, hogy minden izmod a lehető legjobban ellazuljon. Ha szerencséd van, 20-30 perces lazítás ebben a pózban megoldja, vagy jelentősen csökkenti a fájdalmat. Én már sokszor próbáltam és bevált a módszer.
2018. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez ülőideg gyulladásra utal. Az ok lehet a csigolyák közti porckorong kiboltosulása, ami nyomja az ülőideget, de okozhatja herpeszes vírusfertőzés is (netán herpes zooster), különösen, ha már volt bárányhimlőd és most újra elkaptad (övsömör). Nyugodtan szedj rá algopirint ill, az előző válaszoló által javasolt felpolcolt lábbal feküdj. Pár nap alatt enyhül.
2018. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Függeszkedj fel valahová. Lépcsőre, vagy porolóra, hintaállványra. Vissza mehet jó esetben a kilépő ideg, és elmúlik hamarabb a fájdalom. A lábaidat egy megfelelő méretű dobozra is felteheted az ágyban, és minél több időt tölts így hanyatt fekve. Derékszöget zárjon be az alsó lábszárad, és a combod. Gyógyászati boltban kereshetsz felfújható kocka alakú párnát is ami erre van kitalálva. Ha nagyon fáj, és a kenőcsök nem használnak, akkor jegeld rövid ideig, de többször ismételve. Ettől lemegy a gyulladás, és az ideg visszamegy a helyére.
2018. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy hétig szokott tartani, de én ki se tudok egyenesedni. Ha szedek valamilyen NSAID-et, akkor hamarabb elmúlik, ha Mydetont is szedek hozzá, még gyorsabban, csak ezek viszont kikészítik a gyomromat.

Nekem kenőcs semmit nem használ. Az ülés a legrosszabb, a fekvés és a járás jó, mármint ez utóbbi abban az esetben, ha ki tudok egyenesedni.

2018. febr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem a fekvés borzasztóan fájdalmas. Egész éjjel mem aludtam semmit:((
2018. febr. 12. 03:37
 6/6 anonim ***** válasza:
15 évesen a lábad is visszanő, viszont nyugdíjra ne gyűjts :D
2018. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!