Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehetséges, hogy elrepedt egy...

Lehetséges, hogy elrepedt egy ér a kezemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap délelőtt testnevelés órán röplabdáztam, és már akkor éreztem pár ütés után, hogy kicsit mintha ez sok lett volna a kezemnek, de óra után nem volt semmi bajom. Délután viszont a semmiből elkezdett iszonyatosan fájni majd be is dagadt a jobb kezem, a mutató és a középső ujjam között. Este borogattam, raktam rá jégzselét, de mára sem lett jobb, sőt a fájdalmam is nagyobb lett. Elmentem a háziorvoshoz aki elég felületes módón rá sem nézve a kezemre azt mondta valószínűleg elrepedt egy ér benne, nem mondott semmit, hogy borogassam vagy pihentessem, egyedül Lioton gélt írt fel, hogy azzal kenegessem. A kezemen semmi kék, lila vagy zöld folt nincsen, ezek után lehetséges, hogy tényleg egy elrepedt ér a baj? Válaszaitokat előre is köszönöm!



2018. márc. 20. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha elreped egy ér akkor kék, lila lesz a kezed...

Inkább meghúzodott, de ha holnapra sem múlik el akkor azért inkább a korházba menjél vele.


Ha eltörik egy csont azt úgy tudod megállapítani, hogy ott ahol eltörött nem terhelhetö. Habár mozgatni lehet, és lehet a fájdalom sem olyan óriási, de ha terhelni szeretnéd azt nem tudod még egy picit sem mert olyan orisási a fájdalom. Vagy is pl tudsz-e ezzel a kezeddel fogni, megtartani egy könyvet?

2018. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Igen, egy könyvet még feltudok vele emelni, meg ilyen kisebb tárgyakat, de pl. ha egy széket akarok betolni akkor azt megemelni már nemtudom vele, illetve vannak mozdulatok amik szintén fájnak. Még szalag problémára gyanakodtam, esetleg az nem lehet?
2018. márc. 20. 15:22
 3/4 anonim válasza:
73%
Simán lehet.
2018. márc. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod! Ma már nincs annyira bedagadva de még mindig látszik, fájni is fáj még. Ha nem múlik el pár nap után sem, akkor lehet elmegyek vele a kórházba.
2018. márc. 21. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!