Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Összerándul a megégett ujjam...

Összerándul a megégett ujjam álmomban és felébredek rá, mert nagyon fáj. Mit lehetne vele csinálni?

Figyelt kérdés
A múlt hétvégén megégettem a kezem, főzés közben ráfröccsent a forró étolaj. Az egyik ujjam felső oldalán a felső ujjperctől a körömágyig lejött a bőr, ezért nagyon fáj, ha megpróbálom behajlítani. Próbálom kímélni, de elkezdett álmomban "rángatózni". Tegnap kezdte, azóta már vagy 4-szer ébredtem arra, hogy összerrándul. Ilyenkor éles fájdalom hasít bele, azután fél-egy óráig sajog és lüktet, visszaludni se tudok tőle. Doki azt mondta, hogy szépen gyógyul, nem kell már visszajárnom. Nem tudjátok, hogy miért rándul össze? (Egyébként is ennyit rándul össze álmomban, csak mivel nem fáj, nem észlelem, vagy a gyógyulási folyamat miatt a szokásosnál többször rándul össze?) Meg lehet ezt valahogy előzni? A fájdalmat hogyan lehet enyhíteni gyógyszer nélkül?

2018. márc. 25. 05:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Én közvetlenül égés után le szoktam fagyasztani jégkockával. Hozzászorítom pl. a konyharuhával vagy egy zsepivel, és mire leolvad 1 vagy 2 jégkocka rajta, helyrejön, a fájdalom azonnal megszűnik, nyoma és érzékenysége nem marad. ez kevesebb, mint 30 perc.

Nem tudom, 1 hét késéssel segítene-e ez, de biztos megpróbálnám hűteni.

Pl. jeges vízben áztatni minden nap 3x20 percet, ha a közvetlen jeget nem bírja a kezed a lejött bőr miatt.

2018. márc. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Fáj, mert húzódik a friss bőr ha behajlítod, kíméld az ujjad, az égés lassan gyógyul. ha még sebes, akkor ne kenj rá semmit, csak steril géz kell rá, ha már nem sebes, akkor vigyázz rá, az új bőr nagyon érzékeny, én ilyenkor körömvirág krémmel szoktam kenni, az égés lassan gyógyul, nekem 2-3 hét is kellett egy ilyen olajjal történő égés után.
2018. márc. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt jegelve jégzselével, úgy kb 2-3 napig. Mondjuk lehet, hogy most is enyhítené a fájdalmat, majd kipróbálom. Szerencsére már nem fáj állandóan, csak amikor rosszul mozdítom, meg mikor álmomban összerántom. Krémezni még nem akarom, még mindig nagyon eleven a seb, úgyhogy azzal még várok pár napot, de a doki is javasolta, szóval biztos fogom használni. Most még csak kamillázom, meg ilyen piros fertőtlenítő cuccal ecsetelem, ami nem betadine hanem valami króm (mc a rövidítése, de nem sikerült a teljes nevét megjegyezni). Viszont ezek a rándulások tényleg nagyon rosszak, már megint volt egy.
2018. márc. 25. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor hívd fel az ügyeletet és a patikát, hogy mit javasolnak.

A Panthenolt vagy az Irixet senki se javasolta?

2018. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" meg mikor álmomban összerántom."


Ez lesz az, álmodban összeszorítod a kezedet, és attól van.

Esetleg ha sínbe tennéd? Nem tudnád akkor összegömbölyíteni.:)

2018. márc. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!