Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mekkora a legminimálisabb...

Mekkora a legminimálisabb átmérőjű objektum, amely az ember erre legérzékenyebb testrészén áthaladva legtöbbször halált okozna?

Figyelt kérdés
Most olvastam mikroszkopkus, hatalmas sebeséggel keringő apró részecskékről az űrben. Ha egy ilyen eltalálna egy űrhajóst, meg sem érezné, nem?
2018. máj. 14. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egy porszem méretű mikrometeor pl 3000 km/ másodperc sebességgel egy űrhajóba csapódna, az szétszállna a francba, és természetesen az űrhajósok is. Nem a sugárzásról beszélek, hanem szilárd anyagokról. Halálpontos adatokat nem tudok, de vannak jó ismeretterjesztők a yutubon a témában, pl meteorok, Űrkatasztrófák, stb.
2018. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1es! Annak a mikroizének annyira kicsike a tömege, hogyha becsapódna egy űrhajó falába, maximum ütne rajta egy picike horpadást, de nem hiszem, hogy szerkezetileg komolyan károsítaná.
2018. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nem vagyok fizikus, de a sebesség sokat számít. Ha egy kavics 5 km/ órával csapódik az űrhajóba, természetesen senki nem veszi észre. De ha 50000 km/órával, akkor már egész más a szitu. Amúgy részben ezért nem lehet fénysebességgel haladó űrhajókat építeni. Találkozik egy héliumatommal fénysebességnél, és vége,szétszáll minden darabokra.
2018. máj. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Abszolút igazad van, ugyebár a sebesség és a tömeg adja a LENDÜLET fogalmát. Pont ezért ha egy pár gramos pisztolygolyó egy méterről szabadeséssel rád esik, semmi bajod, ha meglőnek, akkor nem mondható el. De fordítva is igaz: ha csak 5km/h sebességgel szorít a falhoz egy 10 tonnás teherautó vagy ennyivel közeledik, akkor is rossz a hatás.


Az egyes válaszoddal kizárólag azért szálltam vitába, mert bár a képzeletbeli porszemünk gigantikus sebességel tart az űrhajó felé, ám a kettejük tömege nagyon érdekesen aránylik egymáshoz. Valószínű, hogy az űrhajó tömege a porszemhez viszonyítva akár milliárdszoros is lehet. Nem biztos hogy jól gondolom, de szerintem elporladna szinte atomi részecskékre a porszem.

2018. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as

Micsoda érvelés!

Attól a ténytől ne hagyd magad zavartatni, hogy nyugalmi tömeggel rendelkező részecske eleve nem is gyorsítható fel fénysebességre, mert ahhoz végtelen energia kéne.

Nanométeres nagyságrendnél a sebesség egyébként is lényegtelen, ami számít az lényegében az, hogy kölcsönhatásba lép-e az emberi test részecskéivel és ha igen, mi lesz a következménye.

2018. máj. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!