Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehetséges, hogy elpattant...

Lehetséges, hogy elpattant egy ér az agyamban?

Figyelt kérdés

Az imént egy kb 130kg-sra telerakott kukát akartam kiönteni egy 6m3-es fkf konténerbe. Van lerakva egy fa, az olyan térdmagasságig ér. Oda viszonylag "simán" fel tudtam még rakni. Onnan kezdtem emelni és beborítani a szájánál kb. 170 centi magasan lévő konténerbe. Már kb. derékszögben volt, mikor hirtelen filmszakadás 1-2 másodpercre. Aztán szédülve kezdtem magamhoz térni. Da annyira nem tudtam mi van, hogy pl. fel sem fogtam, hogy a kuka visszaesett ugye erre a fa "emelvényre", de a kezem is alatta volt. Csak azt éreztem, hogy húzom a kezem és nem jön, akkor láttam, hogy alatta az ujjam.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen az erőlködéstől lehet, hogy elpattant egy ér? Szerintetek menjek orvoshoz? Ilyen még soha nem fordult elő velem.



2018. szept. 7. 14:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Már korántsem annyira, de még mindig szédülök. Olyan fél óra már biztos eltelt az incidens óta
2018. szept. 7. 14:04
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyik oldalad le van bénulva és/vagy az egyik szemedben nincs pupillareflex, akkor igen, agyvérzésed van. Orvoshoz nem kell menjél, ilyenkor kijön hozzád.
2018. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne menjél te sehova, hanem hívd ki a mentőket.
2018. szept. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni, a súlyemelőknél is van ilyen filmszakadás, elég gyakori, ha túlemeli magát az ember. Vérnyomásod is leeshetett hirtelen, az is okozhat ilyet, ki kell vizsgáltatni, erre van szakember.
2018. szept. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ehhez mentőt is hívhattál volna, lehet szív vagy agyi eredetű, ki tudja. Nézesd meg magad. Hogy vagy most?
2018. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!