Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mutet vall kiugrasa utan?

Asapferg kérdése:

Mutet vall kiugrasa utan?

Figyelt kérdés
Korulbelul egy eve volt egy balesetem amiben kiugrott a vallam a helyerol, a korhazban kellett helyretenni. Ra ket hetre pedig ujra megtortent, ismet vissza kellett tenni. Azota nem mozdult ki teljesen, maximum kisebb roppanasok tortentek. Teljesen az az erzesem, hogy mar sosem lesz olyan mint volt, igy sportolni sem nagyon tudok.... Vallmutetekrol pedig olyan velemenyeket hallottam hogy eleg rizikos, mert akar sokkal rosszabb is lehet utana. Van itt valaki, akinek sikerult ebbol 100%-osan felepulnie?

2018. okt. 19. 07:24
 1/1 anonim válasza:

Szia! Azóta javult a vállad? Sajnos velem is ez történt kb. 2 hónapja, és nem érzem, hogy javulna... :/ Nem mellesleg kézilabdáztam, eddig a dokik azt mondták, ne folytassam. A baleset is épp meccsen történt.

Az orvosok szerint az első ficamot nem szabad műteni, de fiatalon nagy a valószínűsége, hogy újból megtörténik, ahogy nálad is, és akkor már ajánlott egy stabilizációs műtét.

Érdekes, mert nagyon változó, hogy kinél milyen súlyos egy-egy vállficam. Keresztanyám fiatalon elszenvedett egyet, majd rá 20 évre egy másodikat. Tehát elég sok idő eltelt a kettő között, és ő azt mondta, hogy a másodiknál már 1 hét után levette a rögzítőt, és visszament dolgozni (fizikai munkát végez). Nos, én a baleset után 1 héttel a karomat se bírtam tartani, nem hogy mozgatni és dolgozni... Még most sem tudom 100-ig használni, illetve gyenge és recseg-ropog. Bár érdekes módon nem a váll maga, hanem a felkarom közepe. Nálad ez hogy van? Amikor visszarakták a kórházban, akkor is ott éreztem egy hatalmas reccsenést, de nem értem, miért...

Én így a műtétet mondanám, esetleg keresnék egy jó magándokit, aki vállakra specializálódott, és nem sajnálnám rá a pénzt. Apukámnak is elszúrták a vállműtétjét, csak rosszabb lett neki, igaz, azt nem magándoki csinálta.

És én is kíváncsi vagyok azokra, akik “kigyógyultak” ebből és minden félelem nélkül tudják használni a vállukat úgy, mint előtte.

2018. dec. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!