Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Véletlenül lenyeltem egy...

Reka420 kérdése:

Véletlenül lenyeltem egy kicsit a 18mg-s nikotin liquidből. Lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés
Foggal próbáltam kinyitni a liquidet és kidurrant a műanyag tartója. Elég sok ment a számba viszont egyből köptem is ki, de egy kicsit lenyeltem. Ettől lehet valami bajom? Vagy ilyenkor mi a teendő?

2018. nov. 30. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Délelőtt egy igen pici rágógumidarabot szívtál le, amikor kocsival átmentetek egy bukkanón. Akkor most azt már túlélted, erre lenyelsz egy pici műanyagdarabot. Ne félj ettől sem lesz semmi bajod. Kis gyerekek egészen furcsa és nagyméretű dolgokat dugdosnak mindenféle testnyílásukba, vagy nyelnek le, azt mind túlélik. Nem kell tenned semmit, annak a löttynek köze nincs a nikotinhoz.
2018. nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már halottnak kéne lenned!


Nade viccen kívül, a nikotin nem olyan, hogy lenyeled, és majd holnapután hat. Halálos adagja amúgy 0,9mg/kg*, ami azt jelenti, hogy ha kb. 70 kg vagy, akkor 63mg-ot kell bevinned ahhoz, hogy meghalj. 18mg/ml-es liquid esetén ez 3,5ml-t jelent. Annyit nem valószínű, hogy lenyeltél volna.


Egyébként ha a következő tüneteket észleled magadon, akkor van gyenge nikotin mérgezésed: lassú pulzus, szapora légzés, hasi fájdalom, hányinger, hányás, sápadtság, mentális zavar, szédülés, fejfájás, hallás - és látászavar, kéz - és térdremegés, izomgyengeség. Fokozódik a mirigyelválasztás: hideg verítékezés, nyáladzás, nyálfolyás, fokozódó gyomornedvtermelés, hasmenés jelentkezik, a vizelet mennyisége csökken.


Ha aggódsz, szedj be egy kis aktív szenet, az segít közömbösíteni.

2018. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
* Ez a halálos adag megállapítás egy régről származó dolog, nem olyan biztos, hogy pontos. Azt rebesgetik, hogy ennél azért több kell a halálhoz.
2018. nov. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem tapasztaltam semmi különöset, csak eléggé megijedtem. Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat:)
2018. dec. 1. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!