Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi a jobb? Bekötözni, vagy...

Mi a jobb? Bekötözni, vagy szabad levegőn gyógyuljon?

Figyelt kérdés
Csúnyán megégettem az ujjamat, végig nagy seb húzódik rajta hosszanti irányban. Fáj a kézmosás a mosogatás, a fürdés, és már a levegőtől is fáj. Kentem hámosító krémmel, de inkább a maga tempójában akar gyógyulni. Mivel nem tudok vele dolgozni, bekötöztem, de egy nap alatt nagyon büdös lett, és sárgán szivárog. Mit csináljak vele?
2018. dec. 28. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sebészeten mutasd meg! Nem tűnik jónak a gennyes szivárgás.
2018. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel mosogatsz abba a bacikkal mocsokkal teli vízbe ne csodálkozz hogy elfertőződött. Kezeld le betadinnal és kenjed sudocrenmel. Egy pár napig meg jó lenne bekenni sudocremmel vagy bephanten, neogranormon és bekötni. Én is jártam így forrásba lévő vízbe nyúltam egyböl lekapta a bört 2 ujjamról fájt mint a fene de ha valamit is csináltam ami vízzel kapcsolatos amugy is be volt kötve de gumikesztyűt vettem fel.
2018. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Eleve az elhalt hámsejteket el kell távolítani, sebészetre menj el, mert nagy baj is lehet belőle. Jó a bekötözés meg a kenőcs, de nem mindegy mivel kenegetsz nyílt sebet, ezt orvossal kell tisztázni.
2018. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Direkt folyó vízben mosogatok, hogy kevesebb legyen a kosz amit ráviszek. Szerencsére minden van itthon amivel le tudom kezelni.
2018. dec. 28. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha víz nem érné míg be nem gyógyul. Én sebhintőporral szórtam be az égési sebem, bekötöztem és csak gumikesztyűben nyúltam vízbe. Ha büdös és sárgán szivárog, akkor jobb lenne sebészeten megmutatni.
2018. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Égési sérüléssel sürgősségi! Nem szabad magadnak "kezelni" nagyon veszélyes..

Víz ne érje! Ameddig a dokihoz elmész betadine-al fertőtleníts!

Jobbulást!

2018. dec. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!