Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Be nőtt a körmöm mit csináljak?

Be nőtt a körmöm mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon be van nővé a körmöm és gyulladva és már vad hús is van rajta. Egyszer már voltam magán rendelőbe ilyennel és ott megműtöttek. A valódi kérdésem az lenne hogy amikor már be nőtt akkor én már próbáltam kivágni és ahogy láttam sikerült is. De ez után napokig csak genny jött ki belőle és be is gyulladt és ma már vad hús is van. Az lehetséges hogy már nincs ott köröm és a vad hús csak a gyulladás miatt jött elő?
2019. jan. 12. 09:52
 1/4 anonim válasza:
Vannak videók youtubon angolul kell beírni hogy kell kivágni ha megcsinálod ahogy van videó szerint (én megtanultam már úgy csinálom) akkor nem fog benőni a körmöd vagy ha be is nő simán kivágod. De csak saját felelősségre próbéld kivágni mert nem egyszerű de mégsem fáj anynira mintha egy pedikürös vágja ki...
2019. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy még kellene vágni bellőle a megfelelő irányban fontos hogy ne vágd rosszul a körmöd mert az csak olaj a tűzre. Szóval ha nem vagy biztos benne érdemessebb minnél korábban egy JÓ orvoshoz menni, mert a hány orvos annyi képpen oldja meg a dolgot. Ne feltétlen fogadd ell mit akar veled kezdeni ha nem vagy biztos kérdezz. Nem biztos, hogy a legjobbat választja (pl köröm levétel). De ne izgulj mert ha nem varod meg, hogy súlyos legyen akkor egyáltalán nem vészes. Ha máskor s vissza jönne akkor (többször is) akkor lehet hajlams vagy ra szóval életed végéig elő jőhet, de megfeleő eszközökkel módszerel könyedén elkerülheted vagy leszámolhatsz vele:) pl egy pedikűrös vagy a vad húsra hidrogén peroxid, vagy betatid, minnél kevvesebbet legyél cipő /zokinban. Az a lényeg, hogy mindent ésszel csinalj és figyellemel mert rosszabodhat. A legfontosabb ne izgulj ( ajánlatos olvassgatni cikkeket ott vannak hasznos tippek)
2019. jan. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja az is lehetséges, hogy nincs már benne köröm és csak simán ki kell nyomni a genyet és levágni a vadhúst. Figyelj arra hogy utána fertőtleníts mert akkor akkár gombas fertőzés ki alakulhat.
2019. jan. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Már kaptam egy köröm szabályozót amitől jobb lessz elvileg.
2019. jan. 29. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!