Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni a helyes megoldást az alábbi elsősegély vizsga feladatban? (Esmarch-féle műfogás)

Figyelt kérdés

A feladat így írja le a teendőimet:

"Vizsgálja meg a légzését a fej-nyak mozdulatlanságának biztosítása mellett. Amennyiben van légzése, de ingerekre nem reagált eszméletlennek tekintendő, biztosítson szabad légutat az áll előre emelésével (Esmarch-féle műfogás). Hívjon mielőbb mentőt, a légútbiztosítást és a mentőhívást követően a fejvérzést csillapíthatja direkt nyomással. Keressen további sérüléseket, és óvja a lehűléstől. Légzését percenként ellenőrizze!"


Azonban valamit nem értek. Ha az Esmarch-féle műfogást alkalmazom, akkor nem hagyhatom ott a beteget, nem? Mert azáltal jut levegőhöz, hogy én abban a fogásban tartom a fejét, nem? Akkor hogy lehetne megoldani a többi lépést, amit a feladat elvár tőlem, ha elméletben nekem folyamatosan tartanom kellene a sérült fejét a fogásban?



2019. febr. 16. 20:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az lenne a helyes, ha megkérnél valakit, hogy hívjon mentőt, amíg te úgy tartod a fejét.
2019. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!