Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Forró olaj ment az alkaromra,...

Forró olaj ment az alkaromra, nagyon fáj, mit tehetek? Meddig fog fájni?

Figyelt kérdés

Ma este bundás kenyeret csináltam ahogy beletettem a kenyeret az olaj egy óriásit fröccsent a kezemre, tenyérnyi nagyságú, nem hólyagos csak piros és.... Fáj nagyon.

Először tejfölt tettem rá majd elkezdtem jegelni.


2019. ápr. 16. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van testápolós kend be vele. Én mindig tartok itthon fenistil krémet ilyen esetre, neeked is javaslom.
2019. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

jegeljed még akkor is, amikor úgy érzed, hogy tovább már nem kell

de kell

ha túl hamar abbahagyod, akkor újra fájni fog

2019. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hideg vizet eressz rá legalább 10 percig.

Éjszakára egy cataflam lehet, hogy kelleni fog.

Ha nagyon ronda, akkor legalább hívd fel az ügyeletet.

2019. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson testápolót tenni rá, ahogy az első javasolta!
2019. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, folyamatosan rajta van a zacskó fagyasztott sütőtök püré 😔nagyon fáj de a a cataflam nélkül megprobalom kibírni mert szoptatok és felkelni sem ártana a kislányomhoz...
2019. ápr. 16. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Hideg vízzel lehet hűteni, de jegelni nem szabad közvetlenül. A fagyás is roncsolja az égett bőrt. Felolvadt hideg cuccot lehet rá tenni, vagy hűtő zselét (hideg meleg borogatáshoz használatos zselével töltött tasak) hűtőben hűtve, de nem fagyasztóban.

Közvetlenül az égés után azonnal hűteni kell hideg víz alá tartva, minél tovább. Ez csökkenti a sérülés mértékét és a fájdalmat.

2019. ápr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!