Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől alakulhatott ki a...

Mitől alakulhatott ki a hónaljamban levő kisebb csomó/búb?

Figyelt kérdés

Középiskolába járok, fiatal vagyok. Edzőterembe járok heti négy alkalommal. A legutóbbi hátedzésemen a saját ereőmhöz viszonyítva nagy súlyokig mentem fel, variáltam a gyakorlatokon is és magasabb intenzitással végeztem, emellett felhúztam, itt vannak a sorozatok:


20kg. x 12

30kg. x 12

40kg. x 12

50kg. x 10

60kg. x 8

70kg. x 6

80kg. x 4

90kg. x 2


Ezt az edzést elég nagy izomláz követte másnap, utólag is szoktam nyújtani az izmaimat, szóval este ezt meg is tettem, viszont a bal széles hátizmom és a hónaljam környékén úgy éreztem, mintha kicsit túlnyújtottam volna az izmot, ezt enyhe fájdalom követte, este fel is ébredtem rá, akkor már intenzívebb volt, majd reggelre megint lecsillapodott a fájdalom. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mindaddig, amig kitapintottam a fájdalom forrását, ami pedig egy kis csomó/dudor/búb a hónaljam belsejében.


Orvoshoz nyilvnvalóan elmegyek vele amint tudok, csak gondoltam kikérem mások véleményét is. Hátha addig is le tudnak nyugtatni.. A szüleim szerint ez az izülettel függ össze, majd úgyis kiderül, de kíváncsi vagyok arra, hogy ki mit gondol.



##health
2019. máj. 4. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egy nyirokcsomó ami megduzzadt, valamilyen gyulladás van a szervezetedbe. Nem voltál mostanában megfázva? Attól is lehet.
2019. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy elég erős megfázásos torkofájásból jöttem ki nemrég, addig pihentettem is magam, nem mentem edzeni. Sajna ismételten megfájdult a torkom mivel a családban többen betegek, szóval ezzel kapcsolatban is panaszt kell tennem az orvosnál.
2019. máj. 4. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyirokcsomó duzzanat. Ha fáj az jó jelm ha nem múlik el pár hét múlva akkor irány a hematológia
2019. máj. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, mint kiderült a bolhacsípésnek hitt kiütések valójában övsömör miatt alakultak ki. Az összefüggésben van a nyirokcsomóval. A harmadik napja szedem a gyógyszert, maga a nyirok csomó szinte egyáltalán nem fáj, sőt talán még kisebb is lett. Az övsömör kiütések pedig enyhe viszketésen kívül nemigazán érzékenyek, nincs sok belőlük.
2019. máj. 8. 21:29
 5/5 A kérdező kommentje:

Az edzést szüneteltettem egy hétre, emellett szedem a gyógyszert és vitaminokból is többet szedek, igyekszem többet aludni, pihenni.


Ezeket szedem:


Q10 multivitamin

Calcium Magnesium

C vitamin plusz D vitaminnal

D vitamin

Izület védő

2019. máj. 8. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!