Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nektek mennyi törésetek volt?...

Nektek mennyi törésetek volt? Mennyire fájt? Hogy történt? (Nekem 3 kéztörésem volt, most van a 3. )

Figyelt kérdés

Az első kéztörésem 7 évesen volt.Ugrálva szögdeltem és a kezemre estem.A jobb kezemre.Fájdalomcsillapítóval aludtam.Másnap anyával és apával elmentünk az orvoshoz.Kiderült,hogy csak megrepedt.Röntgent és gipsz.2-3 hétig volt rajta.A tanító néni adott egy segítőt aki vitte a táskám stb.Amikor levették a gipszet akkor nem kellett járnom tornáztatni a kezem.

A második törés október végén volt.Az iskolában meglöktek nagyon durván.A bal kezem olyan hülyén nézett ki.Anya jött az iskolába,mert felhívtam én meg az egyik tanárnőm.Aztán apa és csatlakozott hozzánk és mentünk a kórházba.És itt helyre is tették :(Borzasztóan fájt.De volt ugye röntgent stb.4 hétig volt rajtam a gipsz.De a suliba csak az első nap segítettek.Annyi barátnőm van és nem segítettek.De én mindig jó barátnő voltam,mindig segítettem nekik.Itt derült ki,az igazi barátnő.4 héttel később kellett járnom a bal kezem tornáztatni.(Még most sem áll teljesen jól a csont 1-2 mm hiba,de jó végre használni a kezem.)

Az harmadik törés csütörtökön volt.Éppen görkoriztam.A kutyám,olyan,mint egy tank.Mindenkit fellök,és engem is.Nagytestű kutyáról van szó.A fenekemre estem de a kezem nagyon fájt.Elég sok fájdalomcsillapítót vettem be.A jegelés nem segített.Ez este történt 7-kor.Másnap kórház.És megint helyre tették :(Ennyire még nem fájt semmim eddig soha.Utána gipsz.Már előttem áll,ahogy nem segít senki sem a suliba.Ahogy járok tornáztatni...ha leveszik.A csont ami eltört,utána néztem.Az nagyon lassan forr össze.

És olyan szerencsétlennek érzem magam egy évbe kétszer:(.És nektek mennyi törésetek volt?Mennyire fájt?Hogy történt?



2019. máj. 26. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sipcsont térd alatti része tört el, 5.hónapja! Nagyon rossz még most is, szenvedek vele, gyógytornára járok. Műtve is volt, az izmok (comb) meg vannak rövidülve, szívás az egész. Fűrdőszobában estem el.
2019. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kettő,egyszer sípcsont+boka,ez piszkosul fájt,egy esős napon megcsúsztam meló végén kiszállás közben a forgókotró kabinjának kilépőjén,leestem,jobb lábra érkeztem egy kb 10cm átmérőjű rög darabra,ami miatt kifordult a bokám,úgy hogy szintaláttam a talpam,a belső boka szarrá tört,akülső szétrpedt,a sípcsontból kitört egy 12cm magas háromszög alakú darab,megműtötték,3 hónapig volt begipszelve,ez a mai napig fáj,nem tudok azóta futni,és csak minimálisan hajlik felfelé a bokám,esős idő vagy hideg jöttekor pedig úgy fáj hogy járni is nehezemre esik..második alkalommal a jobb csuklóm tört el,ittasan szélhámoskodtunk a cimborákkal,megcsúsztam,elestem,eltört.Az nem volt annyira gáz mint a lábtörés.
2019. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Velem "csak" annyi volt, hogy egyszer bealkolizálva egy másik eléggé ittas ismerősöm meglökött, és az államra estem roppant is egyet meg ömlött a vér belőle, de "csak" bal oldalt fájt 4 hónapig az állam, mikor beszéltem meg mikor ettem, legközelebb már jobban fogok figyelni az alkoholra.
2019. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyszer az alkarom megrepedt kB 6 évesen. Olyat játszottunk, hogy a mászókáról ki tud nagyobbat ugrani és hát rosszul érkeztem. Szerencsére nem emlékszek a fájdalomra, de tudom, hogy nagyon fájt. Este jött haza apám és mentünk a sürgősségire és begipszelték.


Jobbulást! Bosszantó lehet... :/

2019. máj. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tavaly októberben egy tesiórán kosaraztunk. Egy felsőbbéves csaj meg akarta fogni a nekem dobott labdát, de helyette valahogy rácsapta a kezemre és eltört a középső ujjam. Az volt az első törésem, és eléggé fájt.
2019. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Nagyon sajnálom ami veletek történt,biztos nagyon fájt!És jobbulást akinek még mindig nem jött helyre.

#4 Köszönöm amit írtál nekem :)

Jöhetnek még a válaszok!

2019. máj. 26. 15:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Először a lábfejem tört el mert rosszul érkeztem gördeszkára lépcsőről, eléggé fájt de hazabicegtem a gördeszkámra támaszkodva aztán kijöttek a mentők és bevittek, gipszelték. Volt koponya alapi meg combnyakcsont törésem, biciklivel mentem és találkoztam egy kamionnal, az esetre nem emlékszem csak mesélték utólag, a műtét után nagyon fájt előtte eszméletvesztés volt, egy lemez meg 6 csavar volt fél évig a combomban. Aztán volt még felkarcsont törésem, focizás közben elestem az borzasztóan fájt és nem tudták gipszelni csak felkötötték a kezem nehéz volt aludni mozogni bármit csinálni, folyton fájt. Meg kézfej törésem volt amit részegen sikerült összehozni ezért kevésbé fájt csak másnap mentem be vele a kórházba mert nagyon bedagadt és egy ismerősöm berángatott, gipszelték. Egyébként mindig égető érzés társult a törésekhez és kiszáradtam.


Ne érezd magad szerencsétlennek ezért.

2019. máj. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Uh, ez elég szerencsétlen helyzet...

Nekem most gyogyulgat a lábam , 2 hónapja tört el, sportolás közben elestem és eltört a belső bokám. Már elég jól rendbejött, az orvos meg is lepődött milyen gyorsan javul.

Műtöttek is, az szörnyű volt. Magyar egészségügy pls.

2019. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!