Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hatalmas véraláfutás esetén...

Hatalmas véraláfutás esetén mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

A helyzet hogy tegnap íjászedzésen voltam, és egy herencsétlen kéztartás után a húr úgy ráütött a karomra, hogy enyhén felszakadt a bőröm és egy hatalmas lila folt lett a helyén. A karommal nincs gond, csak a lila felületen fáj. Van értelme orvoshoz menni? Vagy csak várni kell és begyógyul? Valahogy elő tudom segíteni itthon a gyógyulást?


[link]


itt egy kép is, sajna bőr alatti sérülés. Kicsit aggódom mert tegnap óta egyre nagyobb felületen kezd lila lenni.



2019. jún. 9. 18:15
 1/5 anonim válasza:
Azonnal menj orvoshoz belső vérzéses is lehet
2019. jún. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tényleg elég csúnya, sajnálom. Viszont ez halistennek nem komoly baj, szépen el fog múlni magától, nem szükséges orvoshoz menned vele.
2019. jún. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. Ha fájna vagy rosszul lennék akkor azonnal mennék, de egyáltalán nem zavar, sokszor elfelejtem és csak akkor jut eszembe mikor véletlen megnyomódik és fájni kezd, mozgásban sem korlátoz. A jegelés vagy hideg borogatás segíthet?
2019. jún. 9. 18:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogy belső vérzéses 🤐

Csak megkékült a karja egy ütés hatására. A gyerekek kiskorukban gyakran mintásabbak, mint egy zsiráf.

Ezzel nem kell orvoshoz rohanni.

2019. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jegeled az jót tesz igen, de én sem értem miért akarnak egyből dokihoz küldeni, sima véraláfutás XD Láttam már durvábbat is, am még lehet lesz nagyobb, de nem kell megijedni
2019. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!