Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van rá esély, hogy kiszakadt...

Van rá esély, hogy kiszakadt a dobhártyám? Ha kiszakdt, mikor lesz újra rendes a hallásom? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
A papagájom a jobb vállamon ült, és nagyon élesen csipogott,besípolt a fülem, és olyan, volt, mintha valami folyaddék elöntötte volna, de közben semmi nem jött ki a fülemen, se váladék, se vér. Akkor éppen egyáltalán nem fájt, kicsit sem, csak kellemetlen volt és sípolt. Utána , egy-két perc múlva picit fájt, de csak épphogy, és már el is múlt. Most még egy picit furán hallok, rá,de nem kellemetlen. Mennyi esély van rá, hogy kiszakadt? Egéaz jól hallok rá, de fura, mintha picit be lenne dugulva. Elmúlik minden tünet majd, és újra teljesen normálisan fogok hallani?

2019. júl. 10. 19:45
 1/4 anonim válasza:
39%

Hello van rá esély.

Mindenképpen menjél el orvoshoz mert a fül szinte a legérzékenyebb szervünk.

Én is tudom milyen érzés hogyha a papagáj bele "sípol" a füledbe de én normálisan hallottam pár másodperc múlva.

2019. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
77%
Semennyi. Ha kiszakadt volna, akkor nem hallanál rá, vagy csak alig.A hirtelen zaj okozhat átmeneti eldugulást, de ha nagyon izgat, akkor menj el orvoshoz, 1 perc alatt kiderítik neked.
2019. júl. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Ilyenkor nem a dobhártya szakad ki (ahhoz nagyon erős hangnyomás kell), hanem a hallósejtek károsodnak. Ha még holnap sem hallasz tökéletesen, akkor orvoshoz kell menni, máskülönben van rá esély, hogy a hallásromlás maradandó lesz.
2019. júl. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment mindenkinek a zöld lkéz! :)
2019. júl. 10. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!