Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontakt lencsét szeretnék....

Kontakt lencsét szeretnék. Meg kell tanulni berakni? Orvos tanítja nem? És mennyi be kerül?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 13:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja zöldet szeretnék,mert barna a szemem és nem szeretem..
2008. nov. 14. 13:42
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meg kell tanulni berakni :) Első alkalommal a doki fogja berakni, de csak egy kis időre,hogy kiderüljön,bírja-e a szemed azt a típust. Ha kiválasztottátok a megfelelő lencsét, el kell menned egy betanításra,amit nem feltétlenül orvos tart. Itt megmutatják,megtanítják,hogy kell ki-be rakosgatni, és gyakoroltatják veled.Meg elmondanak minden fontos tudnivalót a használatáról,tisztításáról stb.

Én hagyományos dioptriás lencsét használok,annak 3 havi adagja 9000 Ft körül van, + a tisztító folyadék,meg műkönny (ez utóbbira nem mindenkinek van szüksége). A színes lencse gondolom ennél többe kerül.

2008. nov. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerinted ha nem kéne megtanulni berakni akkor mégis hogy...?

Ott megtanítják ahol veszed, a boltban, legalábbis a dioptriásat.

2008. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most kaptam meg, a Vision Expresse-ben vettük. Rögtön volt egy gyors szemvizsgálat a receptre írt dioptria ellenére is, ezzel kiderült, egy picit még erősebb kell. Ezután az orvos berakott egy próbalencsét a saját dioptriámban és fél óráig abban voltam. Ezután visszamentem és újra olvasópróbát tartottunk és végül kimentünk és egy ottani dolgozó kolléga megtanította a kivételt, berakást nagyjából 15-20 perc alatt egy kis tükörnél és elmondta a tárolási feltételeket és azt, mire kell figyelni. Fontos, hogy kérdezni kell, ha van valami. Most van egy olyan akciójuk (amiben én is részt vettem), miszerint fél évi adag 9900.- és még kapsz egy csini napszemcsit is, amit te választasz. A próbalencsét meg kidobták volna, én megkérdeztem és elvihettük kb. 2000 forintért. Szóval ez így nem vészes, szerintem... utána meg meglátjuk. :)
2010. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!