Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a véleményetek a kontaktlen...

Mi a véleményetek a kontaktlencséről? Lehet érezni, hogy bent van? Eleinte mennyire furcsa? Zavar sportolás közben? Mi van ha elalszok benne? Könnyen ki esik?

Figyelt kérdés
Most szeretnék én is kontaktlencsét és hirtelen ezekre lennék kíváncsi.Előre is köszönöm :)
2010. júl. 12. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A párom használ kontaktlencsét. Sport: az úszás kivételével minden. Az elején nagyon zavarta, mára már észre sem veszi. 30napos lencséje van, benne alszik s van úgy, hogy egy hétig ki sem szedi, de ez függ a környezettől is. Pl. mennyire szennyezett a levegő. Jobb mint a szemüveg, viszont drágább.
2010. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én lassan 6 éve hordok kontaktlencsét. Eleinte van egy idegentest érzés, de ez teljesen normális, elég hamar meg lehet szokni. Hogy hogyan kell kivenni, és betenni, azt úgyis megmutatják majd neked a szemészeten/ optikusnál.

Attól függően, hogy milyen szemproblémád van, létezik lágy, kemény, és félkemény. Alapesetben lágy lencsét kapsz, a félkeményet és a keményet pl. kancsalság, vagy valamilyen egyéb komolyabb szemprobléma esetén adják.

Lágyból ugye többféle kiszerelés létezik, én havi lencsét hordok, és 6 db-osban veszem. Ha kiveszed, utána min. 4 órát "pihennie" kell. Ha elalszol benne, nincs semmi gond, de éjszakára ajánlatos kivenni.

Sportolás közben egyáltalán nem zavaró, sőt, sok sportolónak a szemüveg helyett muszáj kontaktlencsét hordania.

Akkor esik csak ki könnyen, ha rosszul helyezed fel.

2010. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen nekem is ajánlatos lenne sporthoz :D
2010. júl. 12. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!