Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a véleményetek a napi...

Mi a véleményetek a napi viselésű kontaktlencséről? Jobb vagy rosszabb lehet, mint a havonta cserélendő?

Figyelt kérdés
Havi viseletű lencsémet váltani szeretném napi viselésűre, de félek, hogy az rosszabb minőség és a szemem sínyli meg.
2011. szept. 3. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod váltani? Jó az a havi, sokkal olcsóbb, mint naponta cserélni.
2011. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mert már annyira utálom az esti lencsekiszedő szertartást. :S Ezt meg kézmosás utána kivenném és kuka.

Azért nem drágább, mint a havi, mert folyadék + lencse együtt nálam havi 6-7 között mozog, na most ennyiért vannak 30 db-os napi lencsék is.

2011. szept. 3. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Nem rosszabb a napi, csak másabb és könnyebben szakad például, gyengébb vékonyabb az anyaga. Az én szemem nem is bírja.


És ha ugyanazt a márkát/minőséget akarod mint a havi lencséd akkor bizony drágább lesz jóval. Pl. az én havi lencsém 1800 ft egy hónapra + 400 ft a folyadék. Ugyanez a márka napi lencséje (60 db = 2 doboz) az már 11ezer ft összesen. 2200 vagy 11000. Szerintem nem mindegy. Na meg a havit lehet túlhordani simán, a napit nem igazán mert a folyadéktól szétázik és szétszakadhat a szemedben utána.


Csak azért írom, hogy gondold végig, számold ki, a napi mindig sokkal drágább. És nem tudom miért írod hogy "lencsekiszedő szertartás"? Ugyanúgy ki kell venni a napit is, és megtisztítani 15 másodperc, kb ugyanaz mintha kinyitod a kukát és beledobod.

2011. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 3 hete váltottam haviról napira. Imádom :) Én sem szerettem a pepecselést a folyadékkal meg a tokkal. Így sokkal egyszerűbb. Én ilyet vettem:


[link]

2011. szept. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

a lencsék esetében a "havi" megjelölés 30*16 vagy 30*24 óra használatot feltételez, így jelentősen kölcséghatékonyabb a havi lencse.

napi lencse utazáshoz javasolt (pl SZIGET) mert egyszerűbb/kényelmesebb a használata

olyan lencse is van amit berakás után 30 napig ki sem kell venni. aludhatsz, úszhatsz vele.

2011. szept. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!