Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vajon mit tehetek a látásom...

Vajon mit tehetek a látásom érdekében?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet hogy lassan már 6-7 éve szemüveget kellene hordanom de sohasem hordtam, mert nem volt még nagyon erős a szemem.

Most se erős, jelenleg a bal szemem -0.75 a jobb -1 es. De nem fáj a fejem szemüveg nélkül meg semmi csak hát hiányolom az éles látást. És sajnos a fakraksvakság tünetei is előjöttek, ami azt jelenti hogy felhős/szürkületes időjárásban nem látok annyira jól mint mikor szépen süt a nap. Már szedem rá az A vitamint lassan 2 hete, mivel eliveleg az sokat javít rajta. Szemüveg rohadt szarul áll, kontaklencse picit drága lenne (szerintem) műtteni meg nem tudom hogy lehet. Aki tudna segíteni annak előre is köszönöm! 18/F



2019. aug. 3. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
24%

Vajon mit tehetnél?

Hordod a szemüveget, hogy ne romoljon tovább a szemed!

De ha fontosabb, hogy csini legyen a pofikád, akkor legyél továbbra is hülye!


Nem melleskeg kizárt, hogy ne lwnne olyan keret, ami jól áll.

2019. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jártam a cipődben. Nekem 14 évesen fedezték fel, hogy kellene szemüveg. Akkoriban az egyik szemem -0.75 volt a másik -0.5. Az évek során egyre erősebb üvegek kellettek, a szemem mindig hozzá szokott. ((Manapság már -3.5, -4.0-nél tartok, de már ez sem jó, csak nem akarok egyenlőre változtatni rajta...))


Tetszett vagy sem, muszáj volt megszoknom a szemüveget, mivel akkoriban még nem volt kontaktlencse, később meg aranyárban. Engem azzal hitegetett a szemész szakorvos, hogy a szemem romlása leáll úgy 24 éves koromban. Hát ez nem így történt. (Bár nem értem, hogy egy tinit miért kell így rávenni arra, hogy szemüveget viseljen. Nyilván, akkor a 10 év nagy távlatnak tűnt, de a hazugság, csak hazugság marad.)


Amennyiben dolgozol/szabadidődben foglalkozol számítógéppel, mindenképp (sajnos) romlani fog a szemed.

Amikor csak teheted, pihentesd a szemed, és ne használd a szemüveget, ha mégis emellett döntesz.


A következőket választhatod:

- Olyan szemüvegkeret, ami vagy vékony keretes, illik az arcformádhoz, vagy az a fajta, ami felül van keret, alul pedig vagy damil tartja, vagy semmi. Afféle alig látszó, "láthatatlan" keret.

- Beruházol egy tisztességes kontaktlencsébe.

- Műttetni is lehet (lézerrel), csak azt hiszem erősebb lencse esetén. Ennek utána kellene járnod.

- Mindennek ellenére nem hordasz szemüveget, ameddig csak ki tudod bekkelni. (Ha vezetni akarsz későbbiekben, motort, autót, akkor valamit választanod kell, mert ez úgyis kibukik az alkalmassági vizsgán)


Az A vitamin tényleg segít a farkasvakságon, de ha nem orvosi ellenőrzés alatt szeded, akkor vigyázz vele, mert zsírban oldódó vitamin, felhalmozódhat, és akkor már káros a hatása. Inkább egyél sok A vitaminos kaját: Máj, sárgarépa. Lásd bővebben itt: [link]


2 hét alatt is javulhat, de általában hiány betegségek esetén több idő kell, hogy használjon. Nem tudom, hogy csak önmagában A vitamint szedsz, vagy olyan készítményt, amiben van A vitamin. Ez azért érdekes, mert a komplex (multivitamin) készítményekben a napi ajánlott adag egy bizonyos része van, nem mindig a teljes. Azt mindig nézni kell, hogy a napi ajánlott mennyiséget lehetőleg - tartósan - ne lépd túl, hiszen táplálékkal is vihetsz be a szervezetedben A vitamint. Tehát napi 5000 NE több nem szükséges. De nézd meg itt:

[link]


Nem tudom ebből az infókból mennyit tudsz használni... csak reménykedem benne, hogy írtam számodra hasznosat is.

2019. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Elég sok hasznos tippet mondtál amit nem tudtam! :) És én is hallottam hogy a szemüveg az nem tesz olyan jót a szemednek. (saját vélemény) a szemüvegben fájt a fejem/lemerevedtek a szemeim. könnyeztem. Szemüveg nélkül nem láttam olyan élesen de legalább az említett dolgok elmúltak a hordása nélkül. Azért is soha nem szerettem hordani a szemüveget. Szóval lehet hogy kipróbálom a kontaktlencsét!


UI: Elég sokat ültem az elmúlt pár évben a gép előtt. És ez okozta szerintem a romlást. Bár ne tettem volna, és a romlás se ment volna eddig. De ez sem veszélyes. Az elmúlt fél évbe csak már ha napi 1-2 órát ha leülök a gép elé, és sokkal jobban érzem is magam tőle.

2019. aug. 3. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!