Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Távolra homályos? Mi lehet?...

Távolra homályos? Mi lehet? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nem vagyok szemüveges, sosem voltam. Jónak mondható a szemem. Az utóbbi 3-4 évben elég sokat számítógépezek. Online munkák. Napi 8-10 óra képernyő tuti megvan. Főleg ha hozzávesszük a telefonozgatást, fb, youtube stb.. Egy kimerítő nap után vagy tartós gépezés után korábban is éreztem, hogy bementem egy boltba ahol erős neonok voltak nem bírta a szemem. Ez még érthető. De az utóbbi egy-két hétben hirtelen az egyik napról a másikra észrevettem hogy pl a tv-t messziről pl az m1 híradónál az alsó csíkban a szöveget nem bírom elolvasni 7 méterről. 103 cm képátmérős tv. Vezetéskor pedig azokat a helységjelző táblák szövegét nem látom messziről... Ez visszafordíthatatlan, vagy ha kicsit pihentetném a szemem, vagy kevesebbet gépeznék akkor normalizálódna? Sokszor érzem több óra után miután felkelek a géptől, sokáig így mereven előre próbálok fokuszálni, mikor sétálok akkor is és nem ilyen szemlélődő, szinte nincs is periférikus látás az elején
2019. aug. 21. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet, hogy elkezdett romlani a szemed. Ha teheted, pihentesd egy kicsit, mondjuk szabi alatt ne telefonozz, tvzz stb, de sanszos, hogy nem ér semmit. Mondjuk 7 méter még semmi, erre nem is adnak szemüveget. 4 méternél kapnál -0.25s lencséket.
2019. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm
2019. aug. 21. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!