Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem lehet a kontaktlencs...

Miért nem lehet a kontaktlencsében aludni?

Figyelt kérdés
Mármint éjszakára természetesen kiveszem,nem erre gondolok. Hanem pl elkezdek tévézni és elalszom a lencsében mondjuk egy fél órát. Mert a szemész asszisztens azt mondta mindenképp vegyem ki még ha délutáni sziesztáról is van szó. De mégis mit okozhat ha nem szedem ki csak éjszakára? Vagy ez is olyan mint az 1 hónapnál tovább egy nappal sem szabad hordani?
2010. júl. 14. 12:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%
Én külön megkérdeztem és nekem azt mondták, hogy 1-2 órát nyugodtan aludhatok benne, nem lesz semmi. Sőt, van egy ismerősöm, ő ki sem szokta venni alvásnál sem, neki havi van. Amúgy ezt nem értem, mert teljesen elfertőződhet. :S Régebben napi eldobhatósat használtam, nemrég álltam át a kéthetire. Ja és egyiknél (napinál, kéthetinél) nem mondták, hogy nem aludhatok benne du. pár órát. Lehet, lencse-függő, vagy nem tudom. De szerintem semmi bajod nem lenne tőle. Amúgy ebben a kéthetiben még nem aludtam, de mikor a napiban igen, ébredés után gyakran szúrt a szemem és az eléggé kellemetlen. :S Kérdezz meg róla még több szakértőt, ők az okosok. :)
2010. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%

Én is mindig alszok benne délután, de még nem volt belőle gond, annyira nem szárad ki a szem 1-2 óra alatt.

A legtöbb folyadék meg nem ártalmas (kivételek vannak, de azokra rá van írva hogy közvetlen szembe nem kerülhet, stb.), nekem mondta is a doki hogy mielőtt a szemembe teszem a lencsét mindig cseppentsek bele friss folyadékot.

2010. júl. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látszik tényleg mindegyik más. Nekem havi van, és még eddig nem volt bajom a kis délutáni pihikből,de kíváncsi voltam,hogy mégis mit okozhat. Köszönöm szépen mindenkinek!
2010. júl. 15. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!