Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezhet olyan, hogy távol...

Létezhet olyan, hogy távol látásra pluszos szemüveg kell?

Figyelt kérdés
Én is szemüveges vagyok nekem távol látásra minúszos szemüveg kell, de a kolégám aki már elég öreg azt állítja,hogy ő a pluszossal lát jól távolra. Lehet ilyen?

2019. szept. 5. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis. Olyan van, ami bifokalis vsgy multifokalis ( bocsanat ha rosszul irom), ez azt jelenti, hogy van tavollato meg rovidlati is egyben.
2019. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*marmint a szemuvegben
2019. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

A mínusz a rövidlátást jelenti (messzire nem látsz szemüveg nélkül), a plusz a távollátást (közelre nem látsz), a kollegád tudja jól. Szerintem te csak félreérted, ha távolra nem látsz, akkor rövidlátó vagy, ezért kell a mínuszos szemüveg. :)


Szemüvegben pedig létezik olyan, ami mindkettőre jó, ahogy fentebb írták.

2019. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos mértékben igen. Leginkább a távollátó öregeknél, mikor már annyira rossz a szemizmok alkalmazkodó képessége.
2019. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen van ilyen. Apukámnak és 2 barátnőmnek is távollátásra plusszos a szemüvegük!

Nem értek ehhez így nem tudom megmagyarázni, de egy optometrikus tuti elmondja ha megkérdezed. :)

2019. szept. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Létező dolog, hypermetrópiának hívják. Nyugodtan keress rá.
2019. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, apukámnak is így van. Nyilván közelre meg még több.
2019. szept. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!