Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet ilyen?

Létezhet ilyen?

Figyelt kérdés
10 éves korom óta szemüveges vagyok, most 16 és eddig mindig olyan szemüvegem volt amelyekben olyan lencse volt amikkel jobban láttam, de nem tökéletesen és most is ilyen lencse van a szemüvegembe (-2, -2,5) de ezzel sem látok kristálytisztán, például egy 50 centis TV-n 2 méterről már nem látom az apró betűket. Emiatt a folyamatos "sosem láthattam a részleteket" látás miatt alakulhat ki rosszkedv, enyhe depresszió?

2016. aug. 16. 01:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és azért nem mernék pont a szememre való dioptriájú szemüveget hordani mert félnék, hogy tovább romlana a szemem, de hátha ez a rosszkedvem előidézője...
2016. aug. 16. 01:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha teged ennyire zavar, hogy nem latsz tokeletesen, menj el a szemeszhez, aki felirta a szemuveget, es mondd el neki, hogy neked a -2,5 gyenge! Az ember barmitol lehet depresszios, ettol is! Csak azt nem ertem, es felfoghatatlan, hogy ha egyszer problemad van, akkor arra miert nem a megoldast keresed? Foleg ha a megoldas ennyire adott? Rosszabbodot a szemed, hat menj el az orvoshoz! 9 eves korom ota vagyok szemuveges, 21 eve! -4.5 a lencsem es folyamatosan romlik! Nekem is okozott fiatal koromban problemat, de nem depresszoba estem, hanem megoldast talaltam!
2016. aug. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
gyűjts lézeres műtétre és utána nem lesz vele gondod.
2016. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tehát sosem volt olyan szemüveged, amellyel tisztán láttál volna? Pedig ezekhez a dioptriákhoz még könnyű megfelelő lencsét felírni.

Lehet, hogy nem a dioptriával van a baj. Más okból is lehet a látás homályos, például hályog... Ne pánikolj, csak egy példát mondtam, neked nem ez van!

Szemorvossal kellene komolyan beszélni és elmondani, amit előbb írtam, vagyis hogy még nem volt szemüveged, amellyel tökéletesen láttál volna és megkérdezni, milyen okai lehetnek ennek?

2016. aug. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha sokat hunyorogsz még ráncos is leszel... én már megőrülök a két szemöldököm között lévőtől, ami azért van, mert sokat hunyorgok, én is rövidlátó vagyok.


Szerintem más oka van az állandó rosszkedvednek.

2016. szept. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!