Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért mozdul el a kontaktlencs...

Miért mozdul el a kontaktlencsém? Fáj tőle emiatt a szemem.

Figyelt kérdés

4 hónapja van lágy kontaktlencsém. 1 havit szoktam hordani és eddig tökéles volt. A legjobb dolog az életemben.

De,az utóbbi 3 hétben azt vettem észre,hogy fáj a szemem. Néha az egyik,néha a másik,de leginkább csak az egyik szokott.


Azt vettem észre,hogy elmozdul a lencse és nem értem miért.


Úgy tudom ezt leírni,hogy van egy kör,ami a szemem színes része és van a kontaktlencse.


A szemem színes körenek pl 10 mm az átmérője,a lencsének meg peldaul 13.


Mikor ráteszem a szemre,elvileg úgy kellene állnia,hogy pont a szemem színes részének a közepén kellene lennie a lencse közepe és a színes rész mellett még 2mm látszik a lencséből,mindenhol ugyan annyi kilógással.


De azt vettem észre,hogy mikor elkezd fájni és a tükörbe nézek,akkor a szemem színes része körül nem ugyan annyit lóg le a lencse,hanem az egyik részén normális 2mm a másik oldalán a színes résznek pedig majdnemhogy hozzáér a színes részéhez a szememnek. És ez felülis így van,de alul pedig megint ugyan annyit lóg le a lencse.


Ez mi a fenétől van?

3 hetet is pihentettem a szemem lencse nélkül.

Nagyon rossz így hordani,de én beleőrülök,ha újra szemüveget kelleene hordanom.


2019. szept. 14. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet száraz a szemed. Használj műkönnyet.
2019. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

lehet hogy nem jó kontaktlencsét adtak, nekem is a harmadikat sikerült betalálni mert az előző optikában túl nagyot adtak és nem passzolt a szememre...

ha pesti vagy a westendben az optic worldben rendel egy doktornő nagyon megbízható és alapos azóta nincs problémám mióta hozzá járok

2019. szept. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Görbülete nem jó
2019. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!