Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi okozhatja az éjszakai...

Mi okozhatja az éjszakai szemszárazságot? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy kontaktlencsét hordok, de sosem viselem tovább a kelleténél, rendszeresen cserélem, tisztán tartom stb.

Szemésznél is voltam már, azt mondta, hogy egészséges a szemem, csak nagyon száraz, de semmi gond, használjak szemcseppet.

Na most, használom is a műkönnyet, többször egy nap, lefekvés előtt is, de az lenne a problémám, hogy éjszaka ha felébredek, annnnyira száraz a szemem, hogy alig bìrom kinyitni, és elég kellemetlen érzés, szinte fáj. Ez mitől lehet? Száraz a lakás levegője, vagy ez nincs rá hatással? Mit lehet tenni ellene?


2019. szept. 23. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy sokat használsz számítógépet vagy telefont? Ez is közrejátszik.
2019. szept. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kontaktlencséd milyen? Mert a magas nedvességtartalmú lencse is száríthatja a szemet.

Amúgy van olyan, akinek nem bírja a szeme a lencsét.

2019. szept. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, milyen a nedvességtartalma, hol lehete megnézni?

Azt tudom, hogy elvileg a "leglégáteresztőbb" fajtát szoktam rendelni.

9 éve hordok lencsét, úgyhogy nem hiszem, hogy nem bírná a szemem, mert az utóbbi fél évben kezdett ez jelentkezni :/

2019. szept. 26. 18:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy van olyan, akinek egyik pillanatról a másikra megunja a szeme a lencsét, elkezdi irritálni a szemét meg folyton begyullad, ilyenkor szoktak visszatérni a szemüvegre.

Megnézed a lencséd márkáját, beírod google-ba és valamelyik oldalon (általában a rendelős oldalakon) fent van, hogy mennyi a víztartalma, és ezt ősszehasonlítod a többivel.

2019. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Basszus, ezt nem is gondoltam volna, hogy lehet egyik pillanatról a másikra ilyen... Nem valami jó hír, -8.50es és -8.00as a dioptriám, a szemüveg csúnyán torzítja az arcom. :/ De ha ez a helyzet akkor nem lesz más megoldás, a műtéthez még fiatal vagyok.


Meg fogom nézni! Köszönöm szépen a segítséged!

2019. szept. 28. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!