Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek kontaktlencse...

Szerintetek kontaktlencse mellé mindenképpen kell szemüveg?

Figyelt kérdés
Kb. 4 éve hordok kontaktlencsét és akkor csináltattam is egy szemüveget, mert azt mondták, hogy célszerű, ha van egy a lencse mellett. Nem mondom, hogy nem használtam soha vagy soha nem jött jól, hogy ott van pluszban, de azért az esetek többségben a kontaktlencsét használtam. Inkább csak "balesetek" és "véletlenek" esetén vettem elő a szemüveget, ha pl. nem jött meg időben az új vagy elszakadt, viszont ez ilyen egy-két alkalom, nagyon nagyon kevés a 4 év alatt. Igazából nem is szeretem, tehát amikor csak lehet, akkor a kontaktlencsét használom. Most szeretnék elmenni ismét egy vizsgálatra, mert úgy érzem, hogy már nem látok elég jól a jelenlegivel és tulajdonképpen nem szívesen csináltatnék egy tök drága szemüveget, amit utána alig használok.
2019. okt. 6. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól erösen függ, hoyg milyen erös lencsét használsz.

Ha fél-egy dioptria, akkor nem érdemes szemüveget csináltatni, ha 5 fölötti, akkor viszont lencse és szemüveg nélkül gyakorlatilag nem látsz semmit - ebben az esetben van értelme.

2019. okt. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 aparalyza ***** válasza:

Egy tartalék szemüveggel látsz (ha nincs kontaktlencse).

Ez egy érdekes dilemma, én bevállalnám.

2019. okt. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig -0,75ös dioptriát használtam, most valamit szerintem romlott a szemem. Hát vak nem vagyok nélkülük, tehát azért szemüveg/lencse nélkül is ki merek menni az utcára és eltájékozódok, de pl. az egyetemen már nem tudnék beülni egy órára vagy vezetni stb., tehát a hétköznapokban azért nem tehetem meg, hogy semmi nem legyen rajtam, mert nem látok rendesen.
2019. okt. 6. 16:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg a régi (mostani) szemüveget tartsd meg, mert azzal, ha nem is tökéletesen, de elfogadhatóan látsz szükség esetén.


Nálam hasonló probléma, mégha kicsit más is, a pótszemüveg.

Bifokális szemüvegem van, de a két szemem közt 1,5 dioptria különbséggel, egy szemüveg 250-300 ezer Ft közt van alaphangon, a legegyszerübb kerettel. Szemüveg nélkül gyakorlatilag itthon vagy az utcán gyalog el tudok menni ide-oda, de sem közlekedni, sem bármit is elolvasni nem tudok, emellett rövid idö alatt annyira megfájdul a fejem, hogy gyakorlatilag semmire nem vagyok képes.

Nekem is javaloltak pótszemüveget, de egyrészt az elmúlt 20 évben, amióta ilyet hordok, nem volt szükség erre, másrészt meg az ára miatt sem engedhetem meg magamnak.

Ezért az elözö szemüveget mindig megtartom vészhelyzetre, de ahogy írtam, még nem kellett sosem.

2019. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!