Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátás javítható? A fiam...

Rövidlátás javítható? A fiam 14 éves. -2.5 ös lett mindkét szeme. Milyen alternativ megoldásokat tudnátok nekem ajánlani? Szemtorna? Táplálkozás és barmilyen vitamin. Bármi. Természetessen a szemüvegét fogja hordani. Valakinek minuszos szeme javult?

Figyelt kérdés
2019. nov. 12. 21:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

kor, az javít rajta sokszor


nincs alternatív megoldás, szemtorna nem segít a rövidlátáson

kezdj el félretenni, hogy 20-22évesen meg tudják csinálni a lézeres műtétet!

2019. nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Ha betölti a 18-at, lézeres szemműtét. A minuszos szem nem javul magától, sem alternatív módszerektől. Ez öröklődő.


Én 12 éves koromban éreztem, hogy romlott a szemem, akkor még nem kellett szemüveg, mert -0,5 volt. Egy évvel később már -1. Nem szerettem a szemüveget, ritkán hordtam, annak ellenére, hogy mondták, hogy ez a rövidlátóknak folyamatosan romlik a szeme, de ha hordjuk a szemüveget/lencsét, akkor sokkal lassabb ütemben. Aztán olyan 17 éves koromban átváltottam kontaktlencsére, akkor már -1,5 volt. 22 éves koromra lett 1,75. Folyamatosan hordom vagy a lencsét vagy a szemüveget, és már 4 éve nem romlott semmit a látásom.

Azt mondták, hogy olyan 35 éves korom környékén fog megállni.


Szóval javulni nem fog, de ha mindig hordja a fiad a szemüveget, akkor nem fog gyorsan és sokat romlani.

2019. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A kor javit rajta?ezt hogy érted?
2019. nov. 12. 21:59
 4/19 anonim ***** válasza:
26%
Ne írjatok hülyeséget! Nekem is mínuszos a szemüvegem és szemtornával majdnem 2 dioptriát javítottam rajta! Nem mindegy, hogy hogyan és mikor csinálod!
2019. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szemtornat azert erdemes megprobalni, nekem orvos ajanlotta meg 10 evvel ezelott is (mondjuk en nem csinaltam), regebben mas csaladtagnak is, o nagyon lelkes volt, neki hasznalt (igaz, enyhe korrekciora lett volna csak szuksege, csak "fenyegettek" a szemuveggel, de aztan nem romlott neki, es igy nem adtak vegul neki). A romlas megallitasaban pedig a szemuveg viselese onmagaban is rengeteget szamit. Mindenesetre veszteni nem veszthettek vele, hacsak nem unja nagyon csinalni.
2019. nov. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

úgy, hogyha majd 60 lesz, akkor lehet nem kell olvasószemüveg mert úgy romlik a közellátása, hogy a távollátáson javít...rossz esetben bifokális lencse kell


a két dioptriás kolléga max a szemmozgató izmok tartásán javíthatott, nem a szeme alakján, van akinek azért kell ugyanis szemüveg, mert a szemmozgató izmok tartása nem jó vagy pedig nem elég gyors a reakciójuk, én ezért hordtam anno egy dioptriával jobb szemüveget olvasáshoz - de nem a szemtorna, hanem maga a szemüveg javított rajta...ezt viszont egy jó szemész tudja diagnosztizálni, szemtorna meg továbbra sem segít

2019. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Metionin ***** válasza:
Idővel javulhat majd és meg is áll de arra is számítsatok hogy eleinte romlani fog. Szemtornát én csináltam sokat, 13 évesen kaptam -1-es dioptriát ami 19 éves koromban 3-asnál állt meg, majd pár éven belül visszajavult -2,5 és -2,75-re. Nem tudom hogy a torna a dioptrián segített-e mert nekem öröklődő rövidlátásom van, a szemszínemmel kapcsoltan öröklődik sajnos. Tény viszont, hogy sokkal később fáradt el a szemem pl. tanulás közben vagy koncentráláskor pl íjászat amikor tornáztattam.
2019. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Hát ez szomorú.ma volt a szemvizsgálat.Az orvos a szeme alajkáról nem csak a szeme növekedéséről beszélt.idáig nem volt szemüveges.Első szemüvegre sokallom a -2.5 öt.Plus Zillindert is kap hozzá.

Ez látszani fog kivülröl amúgy?A szemei a szemüvegen keresztül nagyobbak lesznek?Ugyr eg a zillinder nem ag a keres valami a szemüvegben??

2019. nov. 12. 22:24
 9/19 A kérdező kommentje:
Sorry.most látom a sok elírt betüt:)
2019. nov. 12. 22:24
 10/19 A kérdező kommentje:
A szemtornát hol találom a neten?
2019. nov. 12. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!