Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rosszul mérhették be a szemem?

Rosszul mérhették be a szemem?

Figyelt kérdés
Szeptemberben voltam szemdokinál -0,25-öt mért. A bal szememmel viszont egyértelműen rosszabbul látok, és ő azt mondta, hogy egyforma a kettő. 0,25 cylinder is van rajta. Én akkor úgy döntöttem ilyen kis dioptriára nem kell szemüveg, azonban azóta úgy érzem romlott a bal szemem. Lehet azért mérték be rosszul, mert fáradt volt a szemem, vagy ilyesmi?
2019. dec. 5. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha fáradt volt a szemed, akkor pont rosszabbul kellett látnod, hisz akkor kevésbé tud korrigálni a szem. A helyedben elmennék egy másik dokihoz is megnézetni. Az orvosok is emberek, ők is tévedhetnek, téged meg megnyugtatna egy másik vélemény.
2019. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha sokat erőlteted, néhány hónap alatt is tud romlani. Amúgy meg nehéz egzaktul mérni. Egyrészt, mert a szem fénytörése sok mindentől függ. Nem csak a fáradtság, hanem pl. a dehidratáltság is módosíthat rajta. Olvasótáblás vizsgálatnál meg a félig-meddig látott és betippelt számokat és betűket vagy eltalálod, vagy nem. Aztán máris más az eredmény.


(Amúgy milyen fajta mérés volt szeptemberben? Olvasótábla? Vagy a "fókuszálj a hőlégballonra" típusú mérés? Mindkettő?)


Summa summarum, ahogy az első válaszoló írja, érdemes a mérést megismételni.

2019. dec. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!